Новини » Суспільство 29 липня, 2018, 15:37
Найкривавіший день Євромайдану відтворили у віртуальній реальності

Молоді українські ентузіасти презентували віртуально-документальний проект «Наслідки.VR», який відтворює день 20 лютого 2014 року в Києві, коли розстрілювали учасників Євромайдану.

Проект представили минулого тижня в Нью-Йорку, у Вищій школі журналістики Міського університету Нью-Йорка в рамках дводенної конференції, – повідомляє «Голос Америки».

Артефакты Майдана

Відзначається, що в конференції брали участь отримувачі грантів на високотехнологічні проекти в сфері медіа.

За словами одного з авторів проекту Олексія Фурмана, вони вирішили реконструювати крок за кроком, як розвивалися події в трагічний день 20 лютого 2014 року.

«Глядачі зможуть пройти маршрутом демонстрантів по Інститутській вулиці, коли їм вдалося потіснити з неї поліцію. Ми багато в чому спиралися на архівну документальну зйомку і на записані на відео свідчення учасників Майдану. Ми підтримуємо тісні контакти з сім’ями героїв «небесної сотні»«, – розповів Фурман.

У перший день конференції учасники зустрічі переглянули демонстраційні «відео 360» української програми Aftermath VR в новому видовищному центрі VR World в Нью-Йорку. Протягом місяця відвідувачі центру зможуть побачити коротке «демо» цього проекту.

Глядачеві видається спеціальний шолом з окулярами і два «контролера» для обох рук. Керуючи ними, він віртуально рухається по Інститутській вулиці, тим же маршрутом, яким ішли учасники Майдану.

Під час поїздки можна зупинятися, оглядаючи все навколо і активізуючи відеосвідчення очевидців і коментаторів, епізоди архівних документальних зйомок, а також окремі тривимірні артефакти Майдану, наприклад, каски демонстрантів і фрагменти бруківки.

За словами Фурмана, залишилося завершити ще приблизно третину проекту Aftermath VR.

Прем’єра його в Україні запланована на листопад 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 15:43 :40