Новини » Події 28 липня, 2018, 15:10
У МОЗ вважають судову заборону шукати нового ректора ОНМедУ сумнівною і готуються її оскаржити
Фото: Думская
Фото: Думская

Міністерство охорони здоров’я України оскаржить рішення Печерського районного суду Києва щодо заборони МОЗу оголошувати конкурс на заміщення посади ректора Одеського національного медичного університету.

Про це з посиланням на джерела в Міністерстві охорони здоров’я повідомила «Справжня варта», передає «Южный курьер».

«Міністерство охорони здоров’я України, як відповідач, наділений процесуальними повноваженнями, скористається своїм правом клопотання перед судом про скасування заходів забезпечення позову. Зауважимо, що суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути викликані забезпеченням такого позову», – зауважили у відомстві.

Раніше повідомлялося, що Печерський районний суд Києва заборонив Міністерству охорони здоров’я оголошувати конкурс на заміщення посади ректора Одеського національного медичного університету, задовольнивши вимогу колишнього ректора ОНМедУ.

Юристи, з якими вдалося поспілкуватись виданню «Южный курьер», зокрема, вважають, що Печерський суд у забороні на оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора не врахував принцип пропорційності до вимог позивача, які можуть бути заявлені в майбутньому. А тому, на їхню думку, вказаний у позові спосіб захисту прав позивача також не підлягає задоволенню.

«Не слід забувати, що це «печерське» рішення поки що не набуло чинності і, звичайно ж, буде оскаржене, оскільки не є обґрунтованим, але вкрай сумнівним з правової точки зору», – наголосили експерти.

«Наш суд може не тільки скасувати будь-яке рішення профільного міністерства: він може, дійсно, заборонити йому провести вибори ректора. Так уже влаштована судова система. І якщо ректор знаходився біля керма вузу 24 роки, повірте, він має важку «валізу з аргументами», щоб підкріпити в суді свою позицію. І так: безумовно, у МОЗ є все, щоб подати апеляцію на рішення «найчеснішого в світі» Печерського суду, яке поки не вступило в силу», – розповів «Южному курьеру» екс-ректор Харківського національного університету радіоелектроніки Едуард Рубін.

Нагадаємо, раніше Приморський районний суд Одеси постановою від 20 липня 2018 року відмовив Валерію Запрожану в задоволенні заяви про заборону Міністерству охорони здоров’я України оголошувати конкурс на заміщення посади ректора ОНМедУ. Валерію Запорожану також відмовили щодо інших вимог, зокрема, щодо скасування наказу МОЗ про його звільнення і заборони перевірки діяльності медуніверситету міністерською комісією.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 22:36 :12