п'ятниця, 27 липня, 2018, 12:50 Політика
Євстратій Зоря: Хода Московського патріархату – політична акція під релігійним приводом
ZIK
ZIK

Російське МЗС говорить, що оскільки тисячі українців їздять відпочивати в Крим, це є свідченням того, що не було ніякої окупації. Так само це сприймається і коли українці продовжують ходити в храми Московського патріархату.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK зазначив секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратія Зорю. 

«Найперше слід підкреслити, що традицію звершувати хресну ходу з нагоди хрещення Русі-України відродив у новітні час саме Київський патріархат. Вже з 2009 року щороку у нас відбувається хресний хід. І лише нещодавно, очевидно побачивши, який суспільний вплив це має, це ж саме почав робити і Московський патріархат», – наголосив архієпископ.

Окремо він пригадав, як у 2013 році офіційний речник Московського патріархату просив людей не приходити на богослужіння, адже їх туди не будуть пускати.

«Саме тоді прилетів Володимир Путін. Проводився захід під посиленою охороною для високопосадовців. Такий політичний контекст в діях Московського патріархату постійно присутній», – заявив Євстратій Зоря.

Він підкреслив, що така ж заполітизованість була і під час візитів московських патріархів – спочатку Алексія, а потім Кирила – хоча всі вони подавались як виключно релігійні події.

«Загальним контекстом таких ідей було просуванням «руского міра». Я буквально сьогодні читав відгук російського МЗС на Кримську декларацію США. Російське МЗС говорить про те, що тисячі українців відпочивають в Криму, що доводить, що ніякої окупації немає», – підкреслив єпископ.

На його переконання, те, що тисячі українців продовжують приходити в храми Московського патріархату, з точки зору Кремля це буде поставлено в один ряд з Кримом.

«Українці відпочивають в Криму, відвідують храми МП, а з якою радістю вони брали участь в заходах до Чемпіонату світу з футболу в Росії. Тобто виходить, що Росія не агресор, не окупант, а «старший брат». Тому хода Московського патріархату – це чергова політична акція під релігійним приводом. Зверніть увагу, хто буде в центрі цієї ходи», – заявив Євстратій.

Нагадаємо, нардеп Олег Петренко попередив про можливі провокації під час «хресної ходи» в Києві, організованої московською церквою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 20:50 :13