п'ятниця, 27 липня, 2018, 13:32 Суспільство
Українська Православна церква Київського патріархату має понад чотири тисячі парафій
ZIK
ZIK

Українській владі не потрібні провокації під час хресної ходи вірян Московського патріархату. Адже наша церква готується отримати томос.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив релігієзнавець Дмитро Горєвой.

«Перед тим, як говорити про сутички під час хресної ходи представників Московського патріархату, слід зрозуміти, кому вони можуть бути вигідними. Зрозуміло, що Українській Православній церкві Київського патріархату, нашій владі загострення конфліктів не потрібні. Ми чекаємо на томос», – підкреслює експерт.

Він запевняє, що провокації будь-якого роду цікаві лише Кремлеві.

«Проросійські сили залякують Вселенського патріарха і інші церкви. Мовляв, якщо ви отримаєте автокефалію, то почнеться релігійна війна, кровопролиття», – розповідає релігієзнавець.

Дмитро Горєвой припускає, що будь-які можливі провокації виконуватимуть так звані «гарячі голови».

«Тобто люди, які активно оперують патріотичними гаслами, мовляв, непотрібно нам в Україні терпіти московських попів. З такими словами вони можуть збурювати ситуацію. Це утворило би чудовий інформаційний привід для російських ЗМІ. Ми б прочитали заголовки на кшталт: «В Києві бандерівці атакують канонічну церкву!». Думаю, що нам такий шум не потрібний», – каже експерт.

Російській стороні було б вигідно виставити УПЦ МП найбільшою конфесією, переконаний релігієзнавець.

«Завтра буде інша хресна хода  Київського патріархату. Я думаю, що буде паритет у співвідношенні учасників. Справа у тому, що у православному світі кількість прихожан не є вагомим чинником», – зазначає релігієзнавець.

Більшість православних церков за своїми розмірами є меншими, ніж невизнаний Київський патріархат, підкреслює Дмитро Горєвой.

«В Єрусалимському патріархаті є 65 парафій, у Київському, за даними Міністерства культури – понад чотири тисячі. У будь-якому разі міряння силами ні до чого не приводять у канонічному плані», – наголошує експерт.

Нагадаємо, в РПЦ вважають, що створення Єдиної Помісної Церкви в Україні може обернутися фатальними наслідками для світового православ’я.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 01:15 :23