live

У Польщі ще не знають, коли оприлюднять оцінку закону про ІНП

Конституційний суд Польщі поки не визначив дату, коли оприлюднять оцінку конституційної так званої «української» поправки в законі про Інститут національної пам’яті Польщі.

Про це йдеться у відповіді на запит Укрінформу.

«Термін засідання у справі, про яку ви запитуєте, не визначено», – йдеться у відповіді КС Польщі.

У суді повідомили, що ця справа є «предметом наради суддів, які приймають рішення».

«Нарада суддів, які приймають рішення, є таємною, а тому інформація, яка там обговорюється, не підлягає оприлюдненню», – зазначили у КС Польщі.

Нагадаємо, 26 січня тижня польський Сейм проголосував за законопроект про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено також кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології. Згодом, цей документ без поправок погодив і Сенат Польщі.

Президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалений польським Сеймом закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

В ОБСЄ чекали вето від президента Польщі щодо «бандерівського закону», тоді як Росія привітала «заборону бандерівської ідеології у Польщі».

Верховна Рада України 6 лютого ухвалила постанову у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща цього закону.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам’яті і одночасно передав їх на розгляд Конституційного суду.Loading...
Loading...
Loading...