п'ятниця, 27 липня, 2018, 21:50 Політика
Шкіряк обурився відсутності реакції СБУ на заяви Новинського щодо томосу
ZIK
ZIK

Для мене не зрозуміло, як ворог держави, який, ймовірно, незаконно отримав українське громадянство, вільно себе почуває і відкрито займається антиукраїнською пропагандою.

Про це заявив радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко телеканалі ZIK.

Зорян Шкіряк прокоментував заяви Вадима Новинського про можливу громадянську війну в разі надання томосу на автокефалію Української православної церкви. А також ймовірність того, що саме такі висловлювання стали головною причиною, чому до 1030 річниці Хрещення Київської Русі Україна не отримала автокефалію.

«Я не думаю, що саме ці заяви стали причиною для відкладання такого рішення для України. Натомість для політиків, які так зухвало про це заявляли, це головний аргумент задля шантажу Константинополя.

Але я можу із впевненістю заспокоїти всіх українців, що ніякої громадянської війни не буде, ба більше, я переконаний, що томос буде наданий. До того ж, делегація Вселенського патріархату підтвердила, що Російська православна церква не є канонічною в Україні», – підкреслив Зорян Шкіряк.

Він наголосив, що абсолютно впевнений у тому, що Україні буде надана заслужена автокефалія. Але зараз важко сказати, чому вона не була надана до 1030 річниці Хрещення Русі.

«Якщо томос буде надано, то величезна частина церковних парафій, які сьогодні належать так званому Московському патріархату, а по-суті, Російській православній церкві, перейдуть до Української автокефальної церкви», – впевнений Шкіряк.

Що ж до заяв Новинського про початок громадянської війни, радник міністра внутрішніх справ зазначив, що згідно із законом України відкриття кримінальних проваджень проти депутатів – це компетенція Служби безпеки і Генеральної прокуратури України.

«Мені важко зрозуміти, як вороги української державності, а це не тільки один Новинський, досі сидять у Верховній Раді. На мою думку, зокрема щодо цього депутата варто поставити запитання, зокрема й Президенту України, щодо зняття з нього українського громадянства», – вважає Зорян Шкіряк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 04:22 :04