Новини » Політика 27 липня, 2018, 18:28
Порошенко: Україна очікує на прийняття томосу про автокефалію єдиної помісної церкви

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна очікує на прийняття Томосу про автокефалію Української православної церкви у суворій відповідності до канонічних норм, і подякував Вселенському патріарху Варфоломію за тверду позицію стосовно України.

Про це він заявив під час зустрічі з делегацією від Вселенського патріархату, що прибула до Києва на святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі-України, повідомляє «Укрінформ».

«Чекаємо рішення нашої Матері-Церкви щодо Томосу, чекаємо рішення Синоду. Ми дуже дякуємо за твердість, яку демонструє Його Всесвятість зараз по відношенню до України з боку Матері-Церкви. Ми впевнені, що зараз це рішення має бути прийняте у суворій відповідності до канонічних норм», – зазначив Порошенко.

Водночас він запевнив, що світська влада в Україні не втручається у церковні справи.

«Світська влада і держава не мають права і не повинні втручатися в церковні справи, особливо, якщо ця держава є іноземною», – підкреслив Президент.

Зі свого боку єпископ Константинопольської православної церкви, митрополит Еммануїль Галльський зауважив, що Вселенський патріархат дійсно прагне, аби «Україна була об’єднана, щоб церкви в Україні були об’єднані».

«Ми докладаємо всіх наших зусиль для досягнення цієї мети», – наголосив він.

Митрополит також нагадав, що нещодавно делегація Вселенського патріархату об’їздила інші автокефальні православні церкви для того, щоб прийняти рішення про надання Україні Томосу, підкресливши, що це є першим етапом у питанні надання автокефалії.

Члени делегації передали Президентові послання Вселенського патріарха Варфоломія. Відповідно до зачитаного тексту послання, патріарх відзначив, що «духовний святий зв’язок між Константинополем і Києвом, із якого бере початок ваша (Українська – ред.) держава, є нерозривним і протягом століть посилений через правдиву любов і вірність, а історія про це свідчить золотими літерами, особливо у серцях людей».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 15:59 :34