Новини » Суспільство 720

Корисність коноплі: медики знайшли нове джерело протиракових препаратів

Конопля зміцнює імунну систему і допомагає боротися з раком.

Про це пише The Daily Mail з посиланням на роботу Медичного центру Університету Росток, – повідомляє ladyhealth.

Результат пошуку зображень за запитом

Фітоканнабіноіди – активні сполуки з конопель – можуть зупинити розмноження і поширення ракових клітин в нормальні тканини, заблокувати харчування пухлини кров’ю і послабити здатність пухлини протистояти хіміотерапії.

Аналіз 100 досліджень, які раніше проводилися, говорить: з’єднання з наркотичної рослини здатне перемогти рак. Плюс, дані з’єднання стимулюють головний мозок, імунну та гормональну системи, націлюючи їх на боротьбу з пухлинами.

До слова сказати, імунотерапія – один з найперспективніших напрямків в онкології. Деякий час тому дослідники з Університету Коннектикуту представили з’єднання, яке здатне налаштувати імунні клітини на боротьбу з раком. Речовина AH10-7 підвищує активність натуральних кілерів (iNKT-клітин) – великих гранулярних лімфоцитів, токсичних для пухлинних клітин.

Перша версія речовини, що стимулює iNKT-клітини, називалася KRN7000. Вона однаково добре справлялася з активацією імунітету у мишей і у людей. Але через неспецифічні дії препарату KRN7000 iNKT-клітини швидко припиняли свою роботу. Інше з’єднання, AH10-7, позбавлене цього недоліку. AH10-7 впливає на iNKT-клітини, змушуючи їх виділяти цитокіни, які і забезпечують протипухлинний ефект. Фахівці протестували AH10-7 на мишах з меланомою. Всі гризуни мали модифікований геном (iNKT-клітини мишей нагадували аналогічні клітини людини). AH10-7 справлялося з клітинами меланоми не гірше, ніж KRN7000.

Loading...
Loading...
Loading...