Новини » Суспільство 27 липня, 2018, 23:40
Керівник «Демократичних ініціатив» описав майбутнє Московського патріархату в Україні
ZIK
ZIK

Коли Україна отримає томос, однозначно буде частина вірян, які вважатимуть, що їм буде краще під омофором Московського патріархату. Ці люди мають на це право. Думаю, що частина цих вірян і цієї церкви збережеться.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

Як повідомлялося, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Україна вже влітку-восени може отримати томос, і тоді Українська єдина помісна церква буде створена в цьому році.

Олексій Гарань переконаний, що після надання Україні томосу Московський патріархат в Україні збережеться.

«Адже ми демократична країна. Я сподіваюся, що Україна таки отримає томос і українська православна церква стане канонічно. Безперечно, буде частина вірян, які вважатимуть, що їм буде краще під омофором Московського патріархату. Ці люди мають на це право. Думаю, що частина цих вірян і цієї церкви збережеться»,– заявив Олексій Гарань.

Водночас експерт зауважив, що після 2014-го року, коли люди побачили позицію російської церкви, частина вірян Московського патріархату перейшла до Київського патріархату.

«Але проблема у тому, що Київський патріархат не є канонічною церквою. Він не є формально визнаним православними церквами. От якщо Україна отримає томос від Варфоломія, православна церква буде канонічно визнаною. Тоді очевидно, що та частина людей, яка хотіла приєднатися до Київського патріархату, вона приєднається вже до канонічної церкви»,– зазначив Гарань.

Він додав, що Україна – одна із країн, яка має найбільшу кількість православних церков. Гарань підкреслив, що автокефалію сьогодні мають навіть неправославні крани Албанія та Польща. Тому Україна, як одна з найбільших православних країн, теж має право мати свою церкву, яка буде визнана автокефальна і канонічно.

«А ці люди, які захочуть бути в Московському патріархаті, їм нікуди не треба буде переїжджати. Вони будуть ходити у свій храм, у своїй громаді так, як це відбувалося раніше», – підсумував Олексій Гарань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 15:46 :04