Новини » Політика 26 липня, 2018, 22:24
Залишили без премії: репортаж ZIKу про засідання КДКП у справі Холодницького
ZIK
ZIK

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів обрала для Назара Холодницького чи не найлегшу кару – його залишать без премії. Тоді як на кону була посада керівника САП: НАБУ та Генпрокуратура клопотали саме про звільнення. Через це активісти, які прийшли на засідання, звинуватили КВДК у продажності, а голова Антикорупційного бюро Артем Ситник уже заявив, що оскаржуватиме таке рішення.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Хоча засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, на якому вирішувалась доля керівника САП Назара Холодницького, мало бути закритим, все ж пресу таки пустили. Головний антикорупційний прокурор запевняв: клопотав про це особисто.

«На комісії розглядається питання про відкрите засідання комісії. Я, як особа щодо якої подана скарга, наполягаю на відкритому розгляді», – заявив Холодницький.

Свідчення осіб, пов’язаних із так званими акваріумними плівками, зачитували кілька годин. Йшлося про перешкоджання у розслідуванні низки кримінальних проваджень НАБУ. Сам Холодницький запевняв, що не винен. На закиди про попередження щодо слідчих дій переконував: таким чином намагався «увійти в довіру» та «налагодити психологічний контакт».

«Я повідомляв усіх, що я буду спілкуватися з ним (помічником Олега Ляшка Олександром Богачовим – ZIK) для встановлення психологічного контакту. Тому що мені треба було поговорити з ним по справі», – переконував він.

У висновку ж комісії прокурорів доповідач просив для Холодницького догани, та не звільнення. Натомість НАБУ та Генпрокуратура наполягали на протилежному.

«Ухвалення догани – це фактично посил усім прокурорам, не лише Антикорупційної прокуратури. Мовляв, роби, що хочеш. У гіршому випадку буде догана», – обурювався очільник НАБУ Артем Ситник.

Та врешті через кілька хвилин роздумів у нарадчій кімнаті дисциплінарна комісія обрала для керівника САП чи не найлегшу кару – його залишать без премії.

«Притягнути заступника генпрокурора, керівника САП Холодницького до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани», – оголосив рішення голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський.

Тож із засідання очільник САП виходить в оточені з десятка УДОвців та під крики «Ганьба!»

Тим часом у НАБУ вже заявили: рішення оскаржуватимуть.

Як повідомлялось, наприкінці березня стало відомо, що НАБУ та ГПУ розпочали кримінальне провадження проти Холодницького та прослуховували його робочий кабінет. За словами директора НАБУ Артема Ситника, Назар Холодницький підбурював свідків до неправдивих показів, тиснув на посадових осіб, «зливав» інформацію про заплановані обшуки. Зокрема йдеться про справи щодо розкрадання грошей посадовцями мерії Одеси, пропонування хабаря Уляні Супрун, розслідування, пов’язані з е-декларуваннями вищих посадових осіб та бізнес-інтересами власника великого агрохолдингу Олега Бахматюка.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 11:45 :56