четвер, 26 липня, 2018, 14:43 Політика
Україна готує нову заяву до ЄСПЛ щодо в’язнів Кремля, – Мін’юст
Акція на підтримку «в’язнів Кремля» Сенцова і Кольченка. Фото: radiosvoboda.org
Акція на підтримку «в’язнів Кремля» Сенцова і Кольченка. Фото: radiosvoboda.org

Міністерство юстиції України готує нову заяву до Європейського суду з прав людини щодо українських політв’язнів, яких утримує Російська Федерація.

Про це повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина на прес-конференції в Києві 26 липня, передає «Тиждень».

«Зараз готується нова заява до Європейського суду з прав людини, що буде стосуватися українських політв’язнів, з яких більшість – це політв’язні, які були захоплені в Криму як проукраїнські активісти, так і люди, які опинилися в незручному місці в незручний час», – сказав Ліщина.

За його словами, заява буде подана впродовж наступного тижня, зараз завершується збір інформації та оформлення документів.

«Скарга стосується тих 68 осіб, які ідентифіковані правозахисниками як політв’язні. Там кілька груп осіб: ті, кого Росія затримала за участь у Правому секторі на території України, також є засуджені за тероризм, як Сенцов, Карпюк, Клих, також члени кримськотатарських чи мусульманських організацій у Криму, які не заборонені в Україні, а в Росії стали незаконними вже після анексії Криму. Крім того, одного з українців звинувачують у членстві в Українській повстанській армії, якої давно не існує, йому трохи більше 20 років», – розповів заступник міністра.

Нагадаємо, у Росії й анексованому Криму, за даними правозахисників, утримують близько 70 українських політв’язнів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 06:15 :27