Новини » Політика 26 липня, 2018, 15:53
УІТ заступилося за українського історика, якого подав до прокуратури польський чиновник
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Члени Українського історичного товариства (УІТ) у Польщі звернулися з листом до прем’єр-міністра цієї країни Матеуша Моравецького. У своєму зверненні вони порушили тему польсько-українського конфлікту в часи ІІ світової війни, потребу вшанування жертв з обох сторін, а також розкритикували слова люблінського воєводи Пшемислава Чарнека, який назвав вшанування пам’яті українських жертв провокацією.

Про це повідомляє газета «Наше слово».

Чарнек подав заяву до прокуратури на українського історика Григорія Купріяновича через промову останнього під час поминальних урочистостей у Сагрині на Холмщині 8 липня.

У документі історики звертають увагу на те, що нащадки загиблих у Сагрині, як і вся українська громада Польщі, чекали більше 10 років на офіційне відкриття пам’ятника на місцевому цвинтарі та належне вшанування пам’яті загиблих.

«Лише цього року Президент України Петро Порошенко зробив це. Висловлюємо жаль з приводу того, що на церемонії не були присутні представники польської влади відповідного рівня. Так само можна було вшанувати спільно польські жертви на Волині. Це було б ще одним важливим жестом на шляху польсько-українського примирення», – йдеться у листі до Матеуша Моравецького.

Історики підкреслили, що для них «не зрозумілими є трактування виступу голови Українського товариства д-ра Григорія Купріяновича у Сагрині у такий спосіб, як це зробив люблінський воєвода».

«На нашу думку, у своїй промові Григорій Купріянович не ображає польського народу і не можна йому закинути того, що він говорить неправду. Факти, що містяться в промові, підтверджені істориками. Ось чому ми здивовані повідомленням воєводи про подання заяви до прокуратури на д-ра. Г. Купріяновича», – наголошують історики.

Вони теж простять польського прем’єра втрутитися у справу, щоб запобігти погіршенню польсько-українських відносин.

Нагадаємо, глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що його шокували висловлювання Люблінського воєводи Пшемислава Чарнека, який назвав українські поминальні заходи в Сагрині на Холмщині «провокацією». Він також закликав політиків «зупинитися перед небезпечною лінією, інакше все може зайти занадто далеко».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 00:49 :59