Новини » Регіони 26 липня, 2018, 14:59
У забрудненні Тернопільського ставу підозрюють «Укрзалізницю»

Тернопільський став може забруднювати мазут із депо «Укрзалізниці».

Про це йдеться у повідомленні управління житлово-комунального господарства Тернопільської міськради, – передає кореспондент IA ZIK.

Зазначається, що керівництво управління з посадовцями міськради здійснили обстеження після звернення екологів. У понеділок, 23 липня, вони зафіксували велику кількість нафтопродуктів у Тернопільському ставі, поблизу міського пляжу «Циганка». Жителі прилеглих будинків зазначають, що стійкий запах соляри відчувають тут регулярно.

«Під час перевірки ми оглядали кожен колодязь, у якому теоретично міг би накопичуватися мазут. У процесі пошуків вийшли на залізницю, їхні каналізаційно-насосні станції та очисні споруди. Висока ймовірність, що забруднення йде саме від ВП «Рівненсько-Тернопільське територіальне управління» філії будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель та споруд ПАТ «Укрзалізниця», Тернопільська дільниця водопостачання і водовідведення», – повідомив начальник управління ЖКГ Олег Соколовський.

За його словами, учасники перевірки під час огляду мереж підприємства виявили велику кількість мазуту. Проте, до часу повторного візиту мазут уже був злитий, а колодязі – очищені від відходів.

У міській раді кажуть, що наразі з’ясовують, куди скидається весь мазут, який збирається на підприємстві.

«На території ремдепо «Укрзалізниці» є велика кількість залишків нафтопродуктів, тепловозне господарство. У той же час, у нас є наразі не підтверджена інформація, що їхні технічні очисні споруди вже декілька років не працюють», – прокоментував заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський.

Він зазначив, що готується офіційне звернення до екологічної інспекції з вимогою провести термінову позапланову перевірку підприємства.

Як повідомляла IA ZIK, понад три тисячі квадратних метрів площі Тернопільського ставу забруднили нафтопродуктами.

За півтора тижні екологи вже вдруге зафіксували подібний випадок на основній водоймі обласного центру. Матеріали справи передали в поліцію.

Проблема скидів у міську водойму в Тернополі існує вже багато років.

В обласній екологічній інспекції зазначили, що і раніше неодноразово інформували міську раду з цього приводу та зверталися з пропозиціями щодо недопущенням викидів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:08 :03