Новини » Світ 26 липня, 2018, 21:46
Тепер Захід може посилювати санкції через Крим, – політолог
ZIK
ZIK

Після оприлюднення декларації США Захід може далі посилювати санкції через Крим. Вони демонструватимуть Росії, що ця агресивна політика не має ніякого сенсу, тому що РФ не вирішує своїх завдань.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила політолог Олеся Яхно.

Нагадаємо, США оприлюднили декларацію про невизнання анексії Криму.

Кримська декларація, зазначає експерт, закріплює те, що США «знову підтверджують свою політику щодо відмови визнання вимог Кремля із встановлення суверенітету над територією, захопленою силою всупереч міжнародному праву».

За її словами, ніхто не претендував на регіональне лідерство Росії на пострадянському просторі. «Росія сама, не займаючись реформуванням власної економіки, вдалась до агресивної політики і таким чином змусила Захід частково переглядати власні підходи щодо безпеки як відповідь на втручання», – зазначила Яхно.

За її словами, Росія мобілізує своє суспільство на фоні пошуку псевдоворогів, але цим займатися безкінечно неможливо. Санкції будуть ослаблювати економіку Росії, і таке довгострокове ослаблення економіки може дійсно призвести до зрушень всередині РФ.

«Росія повинна сама обирати, навіщо їй проводити таку агресивну політику, якщо вона не може конфлікт на Донбасі, анексію Криму обміняти на якісь вигоди для себе. При цьому Росія має нести економічні втрати, які дійсно можуть призвести до якихось процесів. До речі, Крим опинився на останньому місці серед дотаційних регіонів», – зауважила політолог.

Пані Яхно вважає, що нова декларація щодо Криму демонструє: позиції не можуть змінити навіть процеси, які відбуваються в самих європейських країнах. А це відкидає логіку Росії, яка розраховувала на те, що за два-три роки після початку введення санкцій вдасться проштовхнути ідею поступового їх послаблення або нав'язати якийсь пакт Трампу.

«Цю декларацію підтримали Англія, Німеччина, Польща, Литва і, я думаю, інші країни підтримають. Важливо також, що Трамп скасував заплановану другу зустріч із Володимиром Путіним, яка планувалась на вересень. Її відклали очевидно через те, як це було сприйнято в самих США.

І в новому законі про санкції формулювання стосується не лише України, але й Молдови і Грузії, і гібридної поведінки. Хоча раніше до України, можливо, таких формулювань і не було б. Так чи інакше, санкції і ця декларація працюють на консолідацію зусиль країн Заходу. Я вважаю, що щодо Криму санкції можуть далі посилюватись. Вони якраз демонструватимуть Росії, що ця агресивна політика не має ніякого сенсу, тому що Росія не вирішує своїх завдань», – прокоментувала гостя програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:51 :22