четвер, 26 липня, 2018, 23:48 Суспільство
Quo Vadis: австралійські вчені з’ясували, що людина не засмітила тільки 13% Світового океану

Наслідки людської діяльності негативно відбилися на стані практично всього Світового океану. Діяльність людини не торкнулася лише 13% Світового океану. До такого висновку прийшла група австралійських вчених з Квінслендського університету.

Про це повідомляє RT.

«Человек навредил почти всей экосистеме»: учёные выяснили, что нетронутой осталась лишь восьмая часть Мирового океана

Вони провели масштабне дослідження, оцінивши вплив різних антропогенних факторів, в тому числі вилову риби, видобутку корисних копалин і забруднення відходами.

Пластиковый лёд: в Арктике обнаружено рекордное количество органических отходов

Щоб визначити ступінь забруднення світового океану, австралійські дослідники вивчили вплив на цю гігантську екосистему 19 антропогенних факторів. Серед них – вилов риби, добування корисних копалин, розширення мережі судноплавних шляхів, а також викид промислових і побутових відходів. Аналіз наслідків діяльності людини фахівці провели на 16 різних ділянках світового океану.

В результаті з’ясувалося, що наша цивілізація не торкнулася лише 13% світового океану. Ці області розташовуються в основному в районах Арктики, Антарктики і віддалених Тихоокеанських островів. Найбільша «чиста» ділянка – 16 млн км, або 8,6% від загальної площі світового океану – знаходиться в Тихоокеанському регіоні. Найменша – у південній частині Атлантики. Її площа не перевищує 2 тис. км², менше 1% світового океану.

«Ми були вражені тим, як мало солоних вод залишилося незабруднених. Океан величезний і покриває більше 70% нашої планети, але людина примудрився зашкодити майже усій цій гігантській екосистемі», – повідомив автор дослідження, співробітник Квінслендського університету і член Товариства з охорони дикої природи Кендалл Джонс.

Нагадаємо, що учені прогнозують окислення океану до рівня, якого не було 14 млн років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 09:43 :57