Новини » Економіка 26 липня, 2018, 12:20
Прем‘єр Гройсман назвав умову зниження ціни на газ
ZIK
ZIK

Перед Кабміном стоїть чітке завдання відкрити дані про надра газу та дати можливість його добувати. Повна відмова від імпорту блакитного палива дозволить Україні відмовитись від міжнародної кон‘юнктури цін на газ і встановлювати їх самотужки.

Про це під час засідання Кабінету міністрів України, яке транслював телеканал ZIK, заявив Прем‘єр-міністр Володимир Гройсман.

«Для нас дуже важливо стверджувати свою незалежність, в тому числі і енергетичну. Я завжди дивуюсь, коли Україна, яка має великі запаси природного газу у своїх надрах, купувала його у Росії. Тільки грудень наступав, будь-яка влада прихиляла голову і коліна, повзла до Москви і домовлялась про ціну на газ», – заявив голова Кабінету міністрів.

Тим часом українські надра газу були «занедбані, корумповані і закриті».

«Лише сьогодні ми бачимо витік інформації про те, що за всіма цими оборудками стояли представники тодішньої влади. Тому у нас є чітке завдання відкрити всі геодані про надра, дати можливості за результатами прозорих аукціонів приходити українському та світовому бізнесу добувати газ, щоб ми зовсім відмовились від імпорту. Як тільки ми відмовимось від імпорту, відразу ж знизимо ціни на газ», – заявив Володимир Гройсман.

Він переконаний, що відмова від імпорту газу дозволить Україні вийти з-під впливу міжнародної кон‘юнктури цін.

«Це наше стратегічне завдання – не подачки і знижки, а системне і остаточне зниження цін, яке можливе тільки тоді, коли ми будемо добувати газ у тій кількості, що потрібно Україні. Сьогодні ми приймемо рішення про відкриття геопросторових даних та аукціонів», – запевнив Прем‘єр.

На його думку, це допоможе Україні вибудувати свою справжню незалежність від будь-якої держави.

«Я думаю, що сьогоднішні рішення будуть впливати на наш енергетичний успіх. Ми зараз на завершальному етапі ухвалення рішень, які дозволять зробити Україну енергетично незалежною. Я думаю, що з ухваленням конкретних рішень ми будемо наближатись до енергонезалежності та помірних цін на газ», – підсумував урядовець.

Нагадаємо, підвищення ціни на газ досі залишається найбільш дискусійним питанням у переговорах з МВФ щодо можливого траншу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 13:38 :36