Новини » Суспільство 26 липня, 2018, 17:55
Не вертатись на стару траєкторію: відомий аналітик презентував книгу про Майдан
Фото: facebook.com/volodymyr.stetsyk
Фото: facebook.com/volodymyr.stetsyk

У середу, 25 липня, у Львові презентував власну книгу «Розворот: хроніки Майдану» директор з трансформації закупівель при Київській Школі Економіки Володимир Стецик – про часи Революції гідності. Автор ділиться власними переживаннями, що виникали під час революційних подій в Україні та роздумує, як таки завершити розворот траєкторії розвитку країни.

Зустріч відбулася у Центрі Шептицького у Львові, передає кореспондент ІА ZIK.

Автор зазначив, що сама книга виникла ще в період Майдану, а вийшла друком у видавництві «Смолоскип» у липні цього року.

«Власне, книжка сама по собі виникла ще в період Майдану. Це були емоційні пориви, бажання щось передати. Останні рядки, пам’ятаю, були написані ще десь в 2015 році. Те, що вона з’явилася зараз – це невипадково. Адже нічого випадкового у цьому світі не буває», – говорить пан Стецик.

За його словами, розворот, про який він пише у книзі, складається з двох елементів. Його ми розпочали, але завершити поки не вдається.

«Розворот – це маневр з двох елементів. Перший ми вже почали виконувати, але маємо ризик, що вернемось на стару територію. Глибинна наша мета – завершити маневр розвороту, а не повернутись на стару територію, до якої ми значно ближче, ніж того хотілося. І це не песимістична думка, а реалізм, який дозволяє усвідомити все та рухатися вперед», – додав автор.

Він зазначив, що ціль цього «щоденника» – зберегти хронологію та створити базу для подальших досліджень періоду Революції гідності.

Окрім того, пан Стецик поділився власними спогадами та одкровеннями, що відбулися впродовж революційних подій. Також він, разом із присутніми, згадував про покійного друга – викладача історії в Українському католицькому університеті Богдана Сольчаника.

«21 листопада, моя дружина спитала мене: «Як думаєш, буде революція?». Для мене, чесно, це було трохи дивно. Був раніше багато штучних майданів, які намагалися роздмухати, такі як податковий, але нічого не вийшло. Я тоді відмахнувся і сказав: «Ти що, звідки ж він може бути?». Але далі була дуже показова реакція на події 30 листопада, коли навіть наш Богдан (герой Небесної Сотні, – Ред.) сказав: «Володь, а звідки мільйон назбирався?», – стверджує автор.

«Коли 29 листопада студентська молодь кричала повсюди «Ре-е-е-е-волюція», в мене волосся дибки стало. Я подумав: «Народ, ви шарите, що революція – це кров». Я впевнений, що в їхньому розумінні тоді це була «дискотека», і вони мали певну підміну понять – ніхто ж не сприймав термін «революція» в контексті Французької чи Жовтневої, де було багато жертв», – зазначає автор.

Фото: facebook.com/volodymyr.stetsyk
Фото: facebook.com/volodymyr.stetsyk

За його словами, по суті, пусковим механізмом стало побиття студентів. Вже після першого грудня «все дуже закрутилося».

«Перші тижні було намагання зробити все дуже корпоративно правильно; з’явилися осередки, що почали незалежно один від одного працювати. Але з часом кожен зайняв свою нішу. На початку січня у мене з’явилося дивне відчуття поганого – невідворотної трагедії. Хоч до 22 січня було ще далеко. Також в цей час стало зрозуміло – потрібно готуватись до реорганізації країни. Ми збирали різних активістів серед колег-консультантів і виникали певні ініціативи. Одна з них пізніше переродилася в ініціативу групи активістів-засновників ProZorro.

Інша річ, за його словами, була вже 22 січня, коли на Майдані почалися перші втрати. Тоді потрібно було просто прийняти рішення – йти чи не йти. І почалося відверте почуття страху.

«Десь глибоко відклалось розуміння – якщо я там не буду, то не пробачу собі ціле життя. Тоді я розумів – маю просто бути там», – стверджує пан Стецик.

Важливим одкровення для автора книги стало 20 лютого, коли загинув друг Богдан.

«Опісля того, як дізнався про загибель Богдана були різні думки, які вже потім важко було раціонально пояснити. Серед них – бажання відсунути старше покоління, через яке держава дійшла до тої ручки, через яку почали гинути наші друзі», – говорить пан Стецик.

Зрештою, присутні почали говорити за актуальні проблеми країни та згадувати героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника.

Читайте також: Сестра Богдана Сольчаника: ніколи не пробачу ані його вбивці, ані замовникам

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:25 :44