Новини » Суспільство 26 липня, 2018, 0:02
Названо одну з головних причин масової загибелі українців у ДТП

Однією з головних причин масової загибелі українців у ДТП по всій країні є системні проблеми в роботі «Укртрансбезпеки».

Про це в інтерв’ю «Апострофу» заявив президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація безпеки дорожнього руху» Михайло Берлін.

«Два роки тому «Укртрансбезпеку» очолила людина (Михайло Ноняк), яка ніколи не займалася транспортом. Він був активістом і революціонером. І перше, що він почав робити – налаштовувати всю систему інспекторів на збір грошей. Він не займався вибудовуванням системи контролю безпеки, а кожному підлеглому ставив завдання принести гроші», – зазначив він.

За словами Берліна, вся величезна система думала, як заробити грошей. Ноняка нарешті звільнили, але за два роки система була розвалена, і сьогодні ми маємо такі ДТП.

«І такі речі будуть відбуватися масово, тому що система розвалена, а підсумок – смерті людей», – підкреслив він.

У той же час Берлін зазначив, що масові облави на перевізників і стихійні автовокзали зараз істотно не змінять ситуації.

«Пошумлять, покричать і забудуть, як забули з Кривим Рогом. А що повинно бути в системі пасажирських перевезень? Вся діяльність перевізників ліцензується. Ліцензії видає «Укртрансбезпека». Щоб отримати ліцензію, потрібно виконати певні вимоги. Наприклад, перевізник їх виконав і почав працювати. Але проходить час, і перевізник запустив умови роботи, щось недоробив, але ж виконання ліцензійних умов має перевірятися. Обов’язково. Всі автопарки України повинні бути контрольовані», – сказав експерт.

Він підкреслив, що за кожним інспектором «Укртрансбезпеки» має бути закріплена певна кількість автопарків, за які він персонально відповідає.

«І, якщо щось відбувається, то є Іванов, який за це відповідає. Значить, він недопрацював і допустив порушення ліцензійних умов. Ось це професійний підхід», – підсумував Берлін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 01:45 :46