четвер, 26 липня, 2018, 21:18 Політика
Литвин певен, що 90% депутатів Верховної Ради не читають закони, за які голосують
ZIK
ZIK

90% людей у сесійній залі взагалі не читають закони. Вони послуговуються позначкою, за що голосувати, а що завалити. І все залежить від того, яку команду буде скандувати керівник фракції.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Володимир Литвин.

Гість програми, коментуючи діяльність нинішнього складу парламенту, зауважив, що кожен наступний український парламент є гіршим за попередній.

«Про яку професійність нинішнього парламенту можна говорити, якщо 90% людей у сесійній залі взагалі не читають закони. Вони послуговуються позначкою, за що голосувати, а що завалити. І все залежить від того, яку команду буде скандувати керівник фракції», – зауважив народний депутат.

Політик додав, що і нинішній спікер Верховної Ради дуже часто вказує депутатам, за що вони повинні голосувати, звертаючись до керівників фракцій, щоб вони мобілізували особовий склад.

«Але, на превеликий жаль, цей особовий склад – це не депутатський корпус», – зазначив екс-голова ВРУ.

На думку Володимира Литвина, «пік українського парламенту був досягнутий у 2004-му році».

«Адже саме тоді парламент зробив усе, щоби не допустити розвиток сценарію у негативному та кривавому плані. Хоча ми наближалися до такого сценарію. Та країна все ж пережила його на початку 2014-го року. Але я думаю, що якби парламент взяв відповідальність на себе раніше, Україна не мала б сьогодні війни», – заявив Литвин.

Колишній голова ВРУ підкреслив, що парламент – це вищий представницький орган народу, який повинен не лише віддзеркалювати суспільні настрої, а й бути конструктивною опозицією та «збуджувачем» для виконавчої влади.

«Парламент не повинен іти на повідку. Проте, на превеликий жаль, нинішній український парламент періодично демонструє свою позицію, але дуже часто він покірно йде за виконавчою владою та за Президентом. Особливо при нинішній політичній системі, коли пов'язаними є парламент і Кабмін», – прокоментував Володимир Литвин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 14:58 :55