Новини » Львів 26 липня, 2018, 13:49
Львівських чиновників викрили на маніпуляціях з документами щодо Грибовицького звалища
Грибовицьке сміттєзвалище. Фото: Курус Ігор/УНІАН
Грибовицьке сміттєзвалище. Фото: Курус Ігор/УНІАН

ЛКП «Збиранка» Львівської міськради зареєструвало у Мінекології для отримання оцінки впливу на довкілля проект першочергових заходів на Грибовицькому сміттєзвалищі під виглядом комплексного проекту рекультивації. Натомість комплексний проект рекультивації ще розробляється і буде представлений у серпні.

Про це йшлося 26 липня під час засідання у Львівському прес-клубі.

Як повідомили у прес-клубі, у березні 2018 року «Гірхімпром» за замовлення ЛКП «Збиранка» виготовив проект реконструкції полігону ТПВ Львова, що у селі Грибовичі, – йдеться про першочергові заходи із попередження надзвичайних ситуацій, ліквідації негативних наслідків аварії. І саме цей проект «Гірхімпрому» 7 червня 2018 року ЛКП «Збиранка» зареєструвало у Міністерстві екології як комплексний проект рекультивації, реконструкції полігону – для отримання оцінки його впливу на довкілля. Причому зробила це двічі (зареєстровано проект та відкоригований проект).

Водночас комплексний проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища розробляє харківська компанія «Дніпрокомунбуд», яка виграла тендер, і обіцяє завершити його та представити у Львові 6 серпня 2018 року. При цьому керівник «Дніпрокомпбуду» заперечує причетність до того проекту, що зареєстрований у Мінекології.

Еколог Міжнародної організації «Екологія-Право-Людина» Алла Войціховська зазначила: у Міфнекології зареєстровано проект щодо першочергових заходів на сміттєзвалищі під назвою «комплексний проект реконструкції». Більше того – проект першочергових заходів буцімто проходить оцінку впливу на довкілля, а там вже почали роботи.

«Першочергові заходи проходять оцінку впливу на довкілля під іншою назвою, і зареєстровані на сайті Мінекології 7 червня, а ще у квітні на цю плановану діяльність було оголошено тендер на проведення самих будівельних робіт, і 15 травня виграла тендер київська компанія «Сучасні будівельні рішення» для проведення конкретних робіт у рамках першочергових заходів. При цьому цей проект ніхто з громадськості не бачив, його не виносили на обговорення», – підкреслила А.Войціховська.

Еколог назвала такі дії міських посадовців маніпуляцією. «Мета така – витратити кошти і нічого не зробити. Оці всі речі – це матеріали для правоохоронних органів», – переконана вона.

Еколог зазначила, що не вірить, що з такими стараннями міській владі вдасться хоч щось зробити для мешканців сіл, що біля Грибовицького сміттєзвалища.

Голова екологічної комісії Жовківської райради Ігор Муравський вважає такі дії Львівської міськради «відвертою маніпуляцією громадською думкою», щоби ще більше заплутати мешканців. «Одне Львівська міська рада, ЛКП «Збиранка» подає, а інше робить», – зазначив він.

Голова ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков вважає подання до Мінекології «комплексного проекту», який насправді ним не є, «помилкою або свідомою дією, щоб заплутати людей».

«Це гарний спосіб освоювати кошти, а не системні рішення. Тим більше, що це вже не є першочергові заходи. Першочергові заходи могли бути після аварії. Через два роки це вже заплановані заходи, але вони мали би якимось чином співвідноситися із проектом рекультивації Грибович, який розробляється. Якщо проектом рекультивації це не буде передбачено, ще раз будуть додаткові заходи, щоб ліквідувати те, що зараз будуть будувати. Немає системного рішення, а є рішення з освоєння коштів. Тим більше вже передбачено, хто буде робити будівельні роботи, не отримавши позитивного рішення і дозволу», – прокоментував Д.Скрильніков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 19:16 :02