Новини » Суспільство 26 липня, 2018, 16:18
Глава УПЦ КП повідомив, скільки ще чекати на томос про автокефалію української церкви
Патріарх Філарет. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Патріарх Філарет. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет (Денисенко) повідомив, що процедура отримання томосу про автокефалію ще триває.

Про це він розповів журналістам у Києві, повідомляє Укрінформ.

«40 архієреїв УПЦ КП, 12 архієреїв УАПЦ і близько 10 архієреїв УПЦ МП звернулися до Вселенського Патріарха про надання томосу. Вселенський Патріарх на підставі цих звернень створив комісію, яка складається із трьох митрополитів. Завдання комісії – об’їхати всі помісні церкви, тобто всі автокефальні церкви, патріархати, і поінформувати ці церкви про свій намір надати томос і підтримати його та увійти в спілкування з Українською православною церквою. Зараз ця комісія ще не об’їхала всі церкви, і тому ми сподіваємося, що після того, як цей процес буде завершений, після цього Вселенським Патріархом буде скликаний синод. На цьому синоді буде вирішено питання про надання томосу, а після цього ми сподіваємося, що відбудеться архієрейський собор, на який будуть запрошені ті архієреї, які підписали це звернення до Вселенського Патріарха», – зазначив предстоятель УПЦ КП.

За його словами, на цьому соборі буде проголошений Акт про утворення єдиної Помісної української православної церкви і буде обрано предстоятеля. 

«Це означає, що іншої української церкви на території України не буде», – наголосив патріарх Філарет.

Він зауважив, що ті парафії, єпархії УПЦ МП, які не захочуть приєднатися до Української церкви, не матимуть права називатися українською церквою. 

«Вони будуть мати рівні права з усіма конфесіями в Україні, але не називатимуться Українською церквою. Тобто, не будуть ховатися під українською назвою, а служити інтересам Росії. А буде це Російська православна церква в Україні. Хто хоче служити російській церкві, може служити, але відкрито, чесно, а не ховатися за українською назвою...А вже після цього, ми сподіваємося, буде наданий томос про нашу автокефалію», – зазначив він.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня 2018 року заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському Патріархові Варфоломію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо створення єдиної Помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії українській православній церкві.

Зі свого боку в РПЦ виступили категорично проти такої ініціативи України. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 12:32 :47