Новини » Регіони 26 липня, 2018, 10:09
Геннадій Москаль: Автори схем контрабанди українського лісу в країни ЄС давно відомі
Фото: goloskarpat.info
Фото: goloskarpat.info

Голова закарпатської ОДА Геннадій Москаль прокоментував доручення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана Держаудитслужбі, ДФС, Держгеокадастру та Національній поліції перевірити лісові господарства на предмет незаконної вирубки лісу та контрабанди кругляка до ЄС, зазначивши, що встановлювати тих, хто запровадив схеми контрабанди лісу до країн ЄС, немає сенсу, оскільки вони давно відомі.

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА.

«Ще у 2016 році, щоб поставити край контрабанді українського лісу в Євросоюз, моїм розпорядженням по всіх залізничних станціях Закарпаття були зупинені 200 вагонів із кругляком. Цей ліс під виглядом дров держлісгоспи практично з усієї України продавали по 25 євро за кубометр фірмам-посередникам, а ті по 100 – 120 євро перепродували виробникам. Кінцевим отримувачем українського лісу були переважно австрійські деревообробні підприємства, і коли ми зупинили цю злочинну схему, до мене навіть приїжджала сваритися посол Австрії в Україні. У результаті від держлісгоспів із різних областей України ми «нажили» 84 судові позови, які досі розглядаються в судах різних інстанцій. Нам погрожують штрафами, блокуванням рахунків, Божою карою і т.д. Тобто маємо цілком абсурдну ситуацію – держлісгоспи судяться з обласною державною адміністрацією! А лідером у продукуванні позовів стало Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства. До речі, той факт, що його керівник досі не сидить за ґратами, – не його заслуга, а результат повної бездіяльності правоохоронців», – написав Геннадій Москаль.

Він також нагадав, що тодішній голова ДФС Насіров щодня присилав на Закарпаття комісії, які називали його розпорядження незаконним і давали вказівки митниці пропустити вагони з лісом-кругляком у країни ЄС.

«Незважаючи на весь цей пресинг, жоден вагон через Закарпаття до Євросоюзу не пройшов. І якщо сьогодні хтось хоче натякнути, що наша область теж займається контрабандою лісу, то може отримати дуже жорстку відсіч. Бо в тій ситуації нам ніхто не хотів допомогти, всі тільки ставили палиці в колеса», – зазначив Геннадій Москаль.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 12:45 :43