Новини » Львів 26 липня, 2018, 17:27
Екологи та депутати закликали скоригувати проект сміттєпереробного комплексу у Львові

Екологи та керівництво постійної комісії з екології та природокористування ЛМР закликали скоригувати проект сміттєпереробного комплексу, будівництво якого планується на вул. Пластовій, зробивши акцент на попередньому сортуванні і роздільному зборі органіки та іншого сміття.

Про це 26 липня під час засідання у Львівському прес-клубі повідомила голова постійної комісії з екології та природокористування ЛМР Ірина Оршак.

З її слів, відбулася зустріч за участю екологів з керівником ЛКП «Зелене місто» Вадимом Нозрею, під час якої йому донесли побажання щодо майбутнього сміттєпереробного комплексу у Львові.

«Суть нашої розмови полягала у тому, щоб внести корективи до проекту сміттєпереробного комплексу. Щоб зробити акцент на роздільному збиранні органіки, аби в процесі переробки на сміттєпереробному комплексі ми могли отримувати чистий компост, щоб у подальшому його можна було використовувати. Тому що забруднений компост неможливо буде використовувати і він буде просто також вивозитися на сміттєзвалище. Тому немає логіки у цьому моменті.

Ми дійшли згоди про те, що проект сміттєпереробного комплексу може бути скоригований так, що частина тунелей буде зосереджена під чисті органічні відходи, а частина під брудні органічні відходи. Оскільки у нас зараз взагалі немає роздільного збору органіки, навіть коли він буде запроваджений, він на 100% не буде виконаний. Це щодо першого циклу сміттєпереробного комплексу.

Другий цикл – переробка неорганічних відходів. Тут теж важливо запровадити роздільний збір сміття, вторсировини – пластику, паперу. Суть сміттєпереробного комплексу і процесу має полягати у роздільному зборі сміття, аби менше генерувати сміття, яке не підлягає вторинній переробці.

Щодо комплексу для RDF- палива, перш ніж його будувати і брати на нього кредит, місто має довести громадськості про економічну складову – чи укладені угоди, надані гарантійні листи від компаній, цементних заводів, які готові приймати це RDF- паливо. Тільки за цих умов може бути розміщено цей модуль», – повідомила І.Оршак.

Як повідомила голова комісії, пан Нозря пообіцяв, що пропозиції будуть враховані.

Еколог Міжнародної організації «Екологія-Право-Людина» Алла Войціховська зауважила: пропозиції потрібно довести проектанту, щоб вони були враховані у проекті заводу.

«Якщо завод буде передбачати попередній роздільний збір органіки, детальний збір вторинної сировини, збір біогазу у тунелях – то змінюються вихідні дані і це потрібно донести проектантам, бо це вже зовсім інші речі. Ми запропонували ще без кисневе зброджування, забір метану і генерацію його в електричну енергію.

Якщо Львівська міськрада, ЛКП «Зелене місто» приймають до уваги наші пропозиції, які спільно з головою комісії з питань екології міської ради були акцентовані, то потрібно донести це до проектної організації і внести коригування до проекту», – повідомила А.Войціховська.

Детальніше про те, який у Львові планують будувати завод, читайте тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 12:58 :21