Новини » Львів 26 липня, 2018, 13:07
Еколог пояснила, чому львів’яни проти сміттєзаводу: Це недовіра до Львівської міськради
Громадські слухання щодо сміттєпереробного заводу, який міська влада Львова пропонує збудувати на території очисних споруд «Львіводоканалу» на вул. Пластовій. Фото: ZIK
Громадські слухання щодо сміттєпереробного заводу, який міська влада Львова пропонує збудувати на території очисних споруд «Львіводоканалу» на вул. Пластовій. Фото: ZIK

Львів’яни зневірилися і не довіряють міській раді через її маніпуляції щодо будівництва сміттєпереробного комплексу на вул. Пластовій, тому й виступають проти.

Про це 26 липня під час засідання у Львівському прес-клубі повідомила еколог Міжнародної організації «Екологія-Право-Людина» Алла Войціховська, коментуючи результат громадських слухань.

«Люди зневірилися. Коли візьмемо хронологію заяв міського голови і очільників провідних департаментів, які займаються цими проблемами, одного місяця вони заявляють, що буде сміттєспалювальний завод і відходи будуть спалюватися на ТЕЦ, потім говорили, що це буде RDF-паливо, потім – ні RDF не буде. Люди настільки зневірилися. Навіть, якщо би людям пообіцяли там якийсь сад і клумби з орхідей, люди би все одно були проти, бо не довіряють такій маніпуляції і міській раді», – зазначила А.Войціховська.

«І це дуже шкода. Бо якщо ми візьмемо сміттєсортувальні лінію чи станцію з компостування, якщо це буде витримано згідно з ДБН, згідно вимог чинного законодавства, а це відстань 500 м до станції компостування, там є це витримано… Якщо би усі ці заходи були зроблені у рамках чинного законодавчого поля – ніякої шкоди людям би це не приносило. Але ми бачимо 10-річної давності обіцянки міського голови: Грибовицьке сміттєзвалище я закрию, це є Чорнобиль, ми бачимо, чим закінчився цей чорнобиль у 2016 році. Це просто недовіра до Львівської міської ради. Хоча якщо це робити за європейськими та національними правилами – нічого страшного у сміттєсортувальній лінії та станції компостування немає.

Люди кажуть: а якщо вони там щось почнуть робити і недобудують і там просто буде сміттєзвалище – ми не хочемо дихати тим. Там є мулові майданчики, очисні споруди, які неефективно працюють», – додала еколог.

Як повідомлялося, на громадських слуханнях 19 липня мешканці Личаківського та Шевченківського районів Львова висловилися проти будівництва сміттєпереробного комплексу на вул.. Пластовій на території очисних споруд «Львівводоканалу».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 19:09 :11