Новини » Політика 26 липня, 2018, 16:16
Доній: Влада «прирівняла» українських добровольців до російських найманців
ZIK
ZIK

Після того, як з’явився мирний план Петра Порошенка, який досі є у нього на сайті, у «публіцистичній думці» було вжито термін, який використовували тільки в Кремлі – «українські найманці». Раніше його не наважувався вживати навіть Симоненко та Єфремов. Фактично, на сайті є інформація, де сили, які окупували територію України, прирівняли до тих, які її захищали.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політичний експерт Олесь Доній.

«Проти добровольців в Україні було спрямовано одразу дві сили: Путін разом Кремлем, які вважали добровольців найбільш небезпечною ланкою, а також, як це не дивно, українська влада», – сказав Доній.

Він розповів, що після обрання Порошенка президентом він побував у нього в кабінеті, де почув нечуване.

«Я почув, що він говорив про добровольців і це не варто озвучувати в ефірі. Тоді я ще був депутатом і зайшов попросити у нього військову техніку для «Айдара» і «Азова». Думав, що отримаю підтримку, натомість почув таке, що не можна говорити», – зазначив він.

За його словами, після того, як з’явився мирний план Порошенка, який досі є на президентському сайті, вперше в публіцистичній думці було вжито термін, який використовували тільки в Кремлі – «українські найманці».

«Раніше такий термін не наважувалися вживати навіть Симоненко та Єфремов, бо його поширювали лише кремлівські публіцисти. А в Порошенка у мирному плані є чіткі пункти про виведення російських і українських найманців. Тобто прирівняли сили, які окупували територію до тих, які її захищали. Я сподівався, що коли почну критикувати їх, вони його замінять, адже на той момент це була чернетка. Але в кінцевому результаті не змінили і я зрозумів, що цей план просто готувався в Москві і був спущений. Тому жодного слова не змінили», – прокоментував Доній.  

Далі, на його думку, розпочалося «методичне знищення добровольчих батальйонів».

«Є багато інформації про те, як Гелетей збирав добровольчі батальйони в «котел». Я був через день після його візиту в «Айдар», де його послали матом, бо він намагався спрямувати людей в те місце, яке згодом почали називати Іловайським котлом. А більшість не таких самостійних добровольчих батальйонів послухали його і туди зібрались. Коли-небудь через суд я б хотів дізнатися, які були підстави для збирання усіх добровольців в одній точці та яка роль у цьому була Гелетея, хто йому давав вказівки», – наголосив Доній.

Також він зазначив, що його заяви – це не вигадки, адже підґрунтя базується не просто на припущеннях, а й на фактажі.

«Наприклад, про зустріч Гелетея з батальйоном «Айдар» можуть свідчити багато людей. Цитата про виведення так званих українських найманців досі є на сайті пПезидента, в так званому, мирному плані. Тому це є моїм аналізом відкритих джерел, на що я маю право. А все інше, я сподіваюсь, буде вирішено через суд, але за іншої влади», – заявив Доній.

Нагадаємо, у Києві на пікеті під Міноборони колишній доброволець вчинив самоспалення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 07:40 :11