Новини » Події 25 липня, 2018, 18:24
У фігуранта справи Хізб ут-Тахрір ФСБ погрозами намагалася вибити свідчення, - журналіст

Співробітники ФСБ погрозами намагалися вибити у в’язня у російській в’язниці фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва свідчення проти іншого кримського татарина Енвера Сейосманова.

Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

«Співробітники ФСБ відвідали політв’язня Руслана Зейтуллаєва у колонії у Башкортостані з метою взяти у нього свідчення проти Енвера Сейтосманова, який знаходиться під слідством», – повідомив Наумлюк.

За його словами, Зейтуллаєв відмовився надати свідчення проти Енвера Сейтосманова, заарештованого у Криму у травні 2018 року.

При цьому співробітники ФСБ погрожували проти самого Зейтуллаєва порушити кримінальну справу за ненадання свідчень. «Зейтуллаєв відмовився, зіславшись на 51 статтю Конституції РФ. Були запрошені поняті, які зафіксували відмову. Протокол Зейтуллаєв також відмовився підписувати. Ніякого адвоката при цьому не було, співробітники ФСБ були місцеві, які виконують доручення кримських колег», – написав Наумлюк.

За словами адвоката Еміля Курбединова, свідчення проти Сейтосманова, звинуваченого у приналежності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір», побічно стосуються як самого Зейтуллаєва, так і інших засуджених у цій справі Рустема Ваїтова, Ферата Сайфуллаєва і Нурі Примова.

За версією слідства, він перебував у «севастопольському осередку», проте його справу виділено в окреме провадження. Звинувачення наполягало, що творцем осередку був Зейтуллаєв, що не знайшло підтвердження у ході першого судового процесу в Північно-Кавказькому військовому окружному суді.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 04:10 :02