середа, 25 липня, 2018, 22:25 Політика
Політолог Бушанський пояснив, чому Україні важливо отримати томос про автокефалію
ZIK
ZIK

Українцям важливо не просто об’єднатися, а об’єднатися і показати символи своєї єдності. А свою єдність ми можемо показати тоді, коли УПЦ отримає томос про автокефалію. Саме тому для нас це так важливо.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив політолог Валентин Бушанський.

Гість програми, коментуючи питання ведучого про те, чи отримає Україна томос про автокефалію до 1030-ї річниці з дня Хрещення Русі, зазначив, що ситуація у церкві чітко відображає загальну ситуацію, яка є в суспільстві.

«А в нас є поляризоване суспільство, яке періодично розколювали по лінії Дніпра, розколювали на україномовних і російськомовних. Розкололи і нашу православну церкву. Але це не розкол. Українська православна церква стала жертвою маніпуляцій, спекуляцій та КДБшних ігор, які велися з Москви.

Після розпаду Радянського Союзу був зібраний розкольницький собор і була проголошена ще одна православна церква, підпорядкована Московському патріархату. Потім відбулося рейдерське захоплення Києво-Печерської лаври», – зауважив Валентин Бушанський.

Політолог додав, що багато років поспіль УПЦМП як організація, була в Україні провідником так званого «руського миру».

«У соборах і церквах відбувалися проповіді за дружбу з Росією, за здоров’я Путіна, Гундяєва. Ось чим займалася ця церква. Ця церква свідомо розколювала наш народ, вселяючи людям думку, що в Україні усі різні, мовляв, Україна – складно впорядкована організація, що насправді ніякої України немає. Це те, що проповідує Путін, Гундяєв, пастери Московського патріархату, наш колишній президент – Янукович і Медведчук», – заявив Бушанський.

Тому, підкреслив гість програми, українцям важливо не просто об’єднатися, а об’єднатися і показати символи своєї єдності.

«Нам потрібно знайти консенсус. Ми повинні знову відчути свою єдність. А єдність проявляється через певні символи: єдина мова, єдина держава, єдина територія, єдині культурні символи та церква. Тому свою єдність ми можемо показати тоді, коли УПЦ отримає томос про автокефалію. Саме тому для нас це так важливо», – підсумував Валентин Бушанський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 07:02 :42