Новини » Суспільство 25 липня, 2018, 11:27
Греко-католики святкуватимуть Хрещення Русі у той день, що й православні, – глава УГКЦ
Ілюстрація: stavropigia.lviv.ua
Ілюстрація: stavropigia.lviv.ua

Хоча древня традиція велить нам святкувати Хрещення Русі-України 14 серпня, проте 28 липня ми єднатимемося у цьому святкуванні з Українською Державою, оскільки це державне свято, а також із нашими православними братами.

Про це заявив глава Української греко-католицької церкви верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Він, зокрема, підкреслив, що в період цих державних святкувань УГКЦ ніколи не організовувала в Києві своїх акцій для того, аби не бути «антитезою» до наших православних братів».

«Ми завжди намагалися цим святкуванням підкреслювати не те, що нас роз’єднує, а те, що єднає. А єднає нас саме це Хрещення, яке ми власне святкуємо», – зазначив предстоятель УГКЦ.

Він також привітав усіх християн України з нагоди 1030-річчя Хрещення.

«Бажаю усім нам керуватися своєю вірою в Бога, коли ми приймаємо важливі рішення в житті, щоб у будь-яких обставинах ми завжди залишалися християнами, а також зберегли цей дар, який наш народ, як найбільший національний скарб, з покоління в покоління передавав його своїм нащадкам», – побажав Святослав (Шевчук).

«Бажаю, аби наше християнство не було номінальним чи формальним, коли ми щось святкуємо, а щоб ми були християнами у нашому щоденному житті і нашою вірою в Бога керувалися тоді, коли ухвалюємо необхідні державні чи особисті рішення», – додав духовний лідер греко-католиків.

Зазначимо, учора, 24 липня, у день св. рівноапостольної княгині Ольги, з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі, у Києві відбулося урочисте богослужіння та хресний хід, що їх організувала Українська автокефальна православна церква.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 23:40 :13