Новини » Суспільство 25 липня, 2018, 19:16
Для скількох українців аналогове мовлення – єдина можливість дивитися телебачення
ZIK
ZIK

За останній рік близько 20-25% українців використовували аналогове телебачення. Тих, для кого це єдина можливість дивитися телебачення, – близько 15-17%.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль.

Гість програми, коментуючи перехід України на цифрове мовлення, зіслався на дослідження телевізійної індустрії та зазначив, що аналогове телебачення тривалий час було основним для перегляду більшістю українців. Так, свого часу аналогове ТБ дивилися 50% громадян, потім – 45%, 40%, 30%, а протягом останнього року – близько 20-25% українців використовували аналогове телебачення. Проте, наголосив Валентин Коваль, це не є єдиною можливістю дивитися ТБ.

«Тих, для кого це єдина можливість дивитися телебачення, – близько 15-17%, і для них це відключення становить певну проблему, бо їм треба вирішити, що вони робитимуть далі. Бо на тій території може працювати цифрове телебачення, на тій території, напевно, працюють супутники, але там є інша проблема, що вони поряд із українськими каналами відкрито зможуть дивитися і російські канали. Але моя точка зору така – якщо людина хотіла їх дивитися, вона їх дивилася», – зазначив Валентин Коваль.

Гість програми зауважив, що безкоштовного телебачення вже не буде: «Буде цифрове – воно не потребує оплати щомісяця, але воно потребує певних витрат зараз, на старті. А за кабельне або інтернет-телебачення потрібно буде платити так само, як за супутникове».

Нагадаємо, аналогове телебачення в Україні почнуть відключати у червні з Києва, а остаточний перехід на цифрове має відбутися у серпні.

У січні 2018 року Нацрада з питань телебачення та радіомовлення схвалила проект плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 16:21 :33