вівторок, 24 липня, 2018, 18:05 Економіка
Уряд не може пояснити, звідки взялася нинішня ціна на газ для населення, – експерт-енергетик
ZIK
ZIK

На тринадцятий день перебування на посаді своїм вольовим рішенням Гройсман прийняв постанову №315, якою втричі підвищив ціну на газ для населення. Але уряд досі не може пояснити, звідки вони взяли цю ціну. Вони не можуть пояснити це навіть у судовому процесі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець.

Нагадаємо, Україні залишилось виконати тільки одну вимогу МВФ, яка стосується ціни на газ для населення. Наразі ціна становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, – 6958 грн за тисячу кубометрів.

Президент Асоціації енергетики України каже, що перемовини України та МВФ щодо ціни на газ нагадують безкінечну мильну оперу. Олександр Трохимець додав, що це «кіно» розпочалося ще у 2016-му році.

«Тоді Гройсман став Прем’єр-міністром. На 13 день перебування на посаді своїм вольовим рішенням він прийняв постанову №315, якою втричі підвищив ціну на газ для населення. Та уряд досі не може пояснити, звідки вони взяли цю ціну. Більше того, вони не можуть пояснити це навіть у судовому процесі», – розповів гість програми.

Олександр Трохимець додав, що навіть судово-економічна експертиза підтвердила, що відсутні будь-які основи для тієї ціни на газ, яка зараз існує в Україні – 6958 грн за тисячу кубометрів.

Експерт також зауважив, що бажання уряду підняти ціну на газ в Україні до німецького рівня є абсурдним.

«Адже газ, який отримує Німеччина, видобувається десь на Ямалі в РФ та проходить через Європу й Азію по газотранспортних системах декількох країн. Окрім ціни російського газу, нараховується також ціна за транспортування і всілякі мита. От і нам хочуть це нав’язати.

Я думаю, що вже навіть не МВФ нам нав’язує, що ціна має бути німецька, а уряд власному народу намагається нав’язати цю ціну, говорячи про те, що «Нафтогаз» має бути незбитковим.

Але «Нафтогаз» по своїй прибутковості зрівнявся з «Газпромом». Це якесь економічне знущання над українським народом з боку влади», – підкреслив Олександр Трохимець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 09:59 :33