live
Новини » Львів

У Львівському органному залі розпочався ремонт

У Львівському будинку органної та камерної музики вперше проведуть масштабні роботи. Зокрема, повністю оновлять хол, коридор і фойє. З цієї нагоди сьогодні, 24 липня, провели прес-конференцію.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Учасниками були директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда, заступник директора Львівського будинку органної та камерної музики Тарас Демко та представник підрядника Роман Метушевський.

Перший етап вже запустили і повноцінні ремонтні роботи у Львівському будинку органної та камерної музики розпочались 23 липня 2018 року.

Швидкі роботи вже готові: відновили зовнішнє освітлення навколо будинку, привели в порядок територію, створили робочу групу з ремонту найголовнішого музичного інструменту в цьому залі – органу. Подальшу роботу розбили на три етапи. Перший етап почався зараз – поточний ремонт того, що ми бачимо найперше – коридори, фойє і хол. Далі в планах зробити сучасну рецепцію, рівні стіни, панелі, гарне освітлення, щоб приміщення вигравало своєю архітектурою.

Другий етап – туалети, третій – фасад вежі і підземелля.

Наразі з бюджету розвитку виділено 1 000 000 грн.

Ремонт робиться з погодження охорони історичного середовища і жодних архітектурних втручань не передбачається.

«Наша команда працює для того, аби наш зал з’явився на мапі України, як конкурентний зал. Ми хочемо зробити так, щоб тут було комфортніше, щоб було приємно прийти і бути, чекінитись, фотографуватись і відкривати для себе класику», – каже Тарас Демко.

Наталя Бунда додає: «Це концертний зал, яким ми пишаємось, ми хочемо, щоб він був не тільки один з найкращих в Україні, а й на теренах Східної Європи і в Європі загалом. Ми робимо максимум для того, аби відновити його до автентичності. Це ж не просто концертний зал. Це – пам’ятка архітектури, історична будівля».

Об’єм робіт дуже великий. Є багато підводних каменів і додаткових робіт.

Роман Метушевський зазначив: «Це був виклик для нас, як для підрядника. Я знав, що будуть підводні камені. Але нюансів більше, ніж ми очікували, зокрема, пов’язаних з проводкою. А також багато додаткових робіт, які не були передбачені раніше». Він також розповів, що перлиною всього ремонту буде скляна перегородка, розміром близько 20 кв. м.

Зал не припинятиме роботи, графік складався і узгоджувався так, щоб слухачі мали можливість відвідувати концерти. Концертів буде менше, але вони будуть. Зокрема у серпні на відвідувачів чекатиме три масштабні проекти – Leopolis Baroque Festival, Львівський органний фестиваль і резиденції та цикл концертів Relax Weekend.

Точної дати завершення ремонту невідомо. Але перший етап роботи, в найгіршому випадку, планують закінчити до жовтня.

Loading...