вівторок, 24 липня, 2018, 6:04 Політика
Надання Томосу: експерт розповів, яким чином намагаються вплинути на рішення Вселенського патріарха

Коли президент звернувся з ініціативою про надання Томосу, і Вселенський патріарх почав думати, чи підтримати цю пропозицію, першою зреагувала Росія, а другою – російська «п’ята колона».

Про це розповів голова громадської організації Ейдос Віктор Таран, – повідомляє Громадського радіо.

Надання Україні Томосу: яким чином громадські організації намагаються вплинути на рішення Вселенського патріарха? / Програми на Громадському радіо

По суті повторився сценарій 2008 року, коли Віктор Андрійович Ющенко вперше намагався отримати Томос. Росіяни почали їздити до Вселенського патріарха, народний депутат Новинський також почав їздити і переконувати патріарха цього не робити.

Коли пішли такі сигнали, що нібито суспільство не підтримує, необхідно було створювати іншу картинку, тому ми з колегами зібралися і подумали, що можна зробити. Тоді була подана ініціатива про звернення громадських організацій, лідерів суспільної думки, журналістів, акторів. Всі вони можуть звернутися з проханням надати Томос.

Я з колегами відповідав за роботу саме з громадським сектором. За два тижні було зібрано підписи понад 500 громадських організацій світського характеру. Коли збирали першу делегацію, ми прийняли рішення, що поїде той, хто назбирає найбільше підписів. Патріарх зустрів цих людей, з ними поспілкувалися. Це було неочікувано.

Дуже добре, що в делегації були переселенці, які розповідали про важливість церкви і про те, як церква не єднає людей, а навпаки – роз’єднує. За словами учасників делегації, патріарх усміхнувся і сказав, що почув їх. Мають з’їхатися всі керівники церков, патріархи, і заслухати рішення Варфоломія. Рішення буде одноосібне. Якщо якісь церкви будуть виступати проти, це не вплине на рішення. Після цього Варфоломій має віддати Томос тим священикам, тим ієрархам, які звернулися про надання Томосу.

Станом на сьогодні звернулися представники трьох церков – представники УПЦ КП, Автокефальна церква та УПЦ МП. Це означає, що показали єдність всіх православних церков.

Якщо якісь церкви будуть виступати проти, це не вплине на рішення Вселенського патріарха. Далі законодавчо приймуть рішення, що в Україні існує одна православна церква.

Навіть коли ми законодавчо визнаємо, що у нас єдина церква, коли визнає Вселенський патріарх, частина росіян, частина представників УПЦ МП не будуть цього визнавати.

Почнеться важкий переговорний процес, під час якого їм будуть пропонувати добровільно перейти в цю православну церкву на певних умовах. Ви ж знаєте принцип: куди священик, туди і храм. Це буде тягнутися кілька років.

Ми повинні розуміти, що в цей період будуть загострені протистояння. Я сподіваюся, що ці протистояння не перейдуть певної межі. Але ми розуміємо, що просто так росіяни на це не підуть, тому що російські церкви – це певний їхній форпост. Коли на Сході починалася «русская весна», саме в цих церквах сиділи російські бойовики, там були склади зброї.

У нас є люди, які воювали на війні. Я думаю, що це хлопці, які будуть першими приходити і максимально чемно і толерантно просити монахів трошки посунутися і пропустити віруючих. Я думаю, що вони будуть комунікаторами, які будуть спілкуватися.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 05:33 :04