Новини » Спорт 24 липня, 2018, 10:18
На ЧС-2018 з фехтування в Китаї збірна України завоювала свої дві перші нагороди
Роман Свічкар і Богдан Нікішин / nffu.org.ua

Українські шпажисти Богдан Нікішин та Роман Свічкар завоювали бронзові медалі в особистій першості на чемпіонаті світу-2018, що триває в китайському Усі.

У другий змагальний день світового форуму найкращих фехтувальників планети, який приймає китайське місто Усі, українські мушкетери відкрили лік своїм медалям – одразу двоє наших шпажистів – Богдан Нікішин та Роман Свічкар – зійшли на «бронзову» сходинку п’єдесталу, повідомляє nffu.org.ua.

Якщо Нікішин, будучи першим номером світового рейтингу, стартував відразу в турі прямого вибування, то Свічкарю довелося ще подолати кваліфікацію, із чим він успішно впорався.

В 1/32 фіналу Нікішин виграв у американця Джейкоба Хойле (10:8), далі розібрався з іспанцем Юленом Перейрою (15:8), вибив з боротьби канадця Марка-Ентоні Блеза-Беланже (15:6) і в 1/4 турнірної таблиці виявився сильнішим ще одного представника США Кертіса Макдоуела (15:10).

Свічкар, у свою чергу, в другий змагальний день почав виступ з розгромної перемоги над естонцем Пеетером Турнау (15:3), після зробив справжню сенсацію, здолавши з перевагою в один укол чинного чемпіона світу Паоло Піццо з Італії (15:14), в 1/8 фіналу з аналогічним рахунком обіграв Файзуллу Алімова з Узбекистану, а в поєдинку за потрапляння на п’єдестал пошани виграв у швейцарця Бендажміна Штеффена (15:12).

І Нікішин, і Свічкар не змогли пройти півфінальний рубіж. У боях за путівку у фінал Богдан програв венесуельцю Рубену Лімардо Гаскону з рахунком 4:7, а Роман не вистояв у протистоянні з Янніком Борелем з Франції, поступившись чотирма уколами – 11:15.

Додамо, що у вирішальній дуелі за титул чемпіона золоту нагороду виборов Яннік Борель, який розгромив Рубена Лімардо Гаскона – рахунок 15:4 говорить сам за себе.

Зазначимо, для обох українців «бронза» стала дебютною медаллю на чемпіонатах світу. Нікішин уже вигравав «золото» світової першості, але тільки в командному турнірі у 2015 році в Москві. Свічкар же і зовсім вперше в кар’єрі змагається на турнірі такого масштабу.

За час існування незалежної України наші шпажисти вигравали лише три медалі в особистому заліку на чемпіонатах світу. Дві з них належать Нікішину і Свічкарю, а ще одна – «срібло» 2003 року – Максиму Хворосту.

Відзначимо, що на чемпіонаті світу в Усі України також представляли Володимир Станкевич та Ігор Рейзлін, які завершили виступ у перший змагальний день.

У кваліфікації Станкевич програв південноафриканцю Павлу Тихлеру (13:15), а Рейзлін – фіну Яаакко Пааволайнену (7:15). У підсумковому протоколі вони посіли 66-е і 72-е місця серед 170-ти учасників.

2019-10-19 16:03 :52