Новини » Політика 24 липня, 2018, 18:30
Маломуж про корупцію в оборонній сфері: 30% «відкату» – або жодного контракту
ZIK
ZIK

За свідченнями директорів оборонних заводів, без «відкату» в розмірі 30% ніхто жодного контракту виконувати не буде.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив екс-голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Гість програми заявив, що в оборонній сфері є розкрадання і корупція, зокрема оборонні заводи змушені давати «відкати».

«Це сектор оборони, безпеки, військово-промислового комплексу, де основні бюджетні ресурси, де основні розкрадання, де основні корупційні схеми, де за будь-яких форматів замовлення, наприклад, оборонні заводи дають 30% «відкату». От якраз ГПУ цим займалася щодо Львівського бронетанкового заводу, щодо Миколаївського та інших. Свідчення директорів, які тоді слідству доповідали – без цього «відкату» ніхто жодного контракту – а це оборонне замовлення, це бюджетні кошти, це не приватні структури – виконувати не буде», – заявив Микола Маломуж.

Гість програми наголосив, що система оборони України – це сфера відповідальності Президента, і кадри, які призначаються на високі пости, – це його квота. Тож очільник держави мав би навести лад у своїй зоні відповідальності. Натомість колосальні кошти конвертують і виводять за кордон, про що, наголосив Микола Маломуж, говорять міжнародні партнери, вказуючи на виведення капіталу.

«За останні чотири роки – 43 мільярди доларів. Де вони взялися? Найбільший бюджет куди йде – на Міноброни, на безпековий сектор, і, відповідно, з цього бюджету частина коштів іде на «тіньові» схеми», – заявив Микола Маломуж.

Нагадаємо, міністр оборони України Степан Полторак через виявлені зловживання позбавив усіх військових звань начальника 46-го Об’єднаного центру забезпечення Збройних сил України (Одеса) Євгенія Короля і начальника складу пального та мастильних матеріалів 46 Об’єднаного центру забезпечення підполковника Андрія Мосунова та звернувся до військової прокуратури України про початок кримінального провадження.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 04:01 :52