В Україні 286 тис. осіб живуть у «сучасному рабстві», – Global Slavery Index

Відповідно до світового антирейтингу сучасного рабства Global Slavery Index, складеного австралійською правозахисною організацією Walk Free Foundation, частка тих, хто живе в умовах сучасного рабства, в Україні становить 6,4 на 1 тисячу осіб.

Про це передає УП.

Серед країн Європи та Центральної Азії Україна розташувалася на 7 місці, Туркменістан – на першому (показник 11,2 на 1000 осіб), Росія – на 11-му (5,5/1000). Наприкінці рейтингу – Фінляндія, Данія, Швеція та Люксембург з показниками 1,7 – 1,5 відповідно. 

 

Рейтинг містить інформацію про кількість людей у сучасному рабстві у різних країнах, аналіз дій урядів та форми рабства – зокрема, примусова праця, примус до шлюбу, боргова кабала та примусова сексуальна експлуатація.

«У країнах Європи та Центральної Азії близько 3,6 млн осіб – чоловіків, жінок і дітей – живуть у сучасному рабстві. Найпоширеніше рабство – примусова праця (3,6 на 1000 осіб), примусовий шлюб – 0,4 на 1000; 36% жертв примусової праці перебували у борговій кабалі; 14% – випадки примусової сексуальної експлуатації», – зазначається у документі. 

При цьому Туркменістан, Білорусь і Македонія визнано країнами з найвищим розповсюдженням сучасного рабства, а Росія, Туреччина і Україна мають найвищий абсолютний показник і мають показник у 39% жертв у регіоні Європи та Центральної Азії. 

 

Також укладачі рейтингу зазначають, що у 2018 році стало зрозуміло, що країни з високим ВВП мають вищі показники поширеності сучасного рабства, ніж вважалося раніше. Йдеться, зокрема, про США, Австралію, Велику Британію, Францію, Німеччину, Нідерланди та низку інших європейських країн.

«Навіть у країнах з сильним законодавством існують суттєві прогалини у захисті таких соціальних груп, як мігранти, безхатченки, неофіційно працевлаштовані та деякі меншини. Ці прогалини, які активно використовуються злочинцями, вимагають термінової уваги з боку урядів», – зазначається у доповіді.

У 2013 році у рейтингу світового рабства Global Slavery Index Україна посідала 86 місце зі 162. Кількість осіб, що перебували у рабстві на території України, становила від 110 до 120 тисяч. Серед найближчих сусідів України за рейтингом світового рабства опинилися: Молдова (6-е місце), Росія (49), Чехія (54), Угорщина (55), Болгарія (56), Хорватія (60), Польща (62), Словаччина (63).

 

загрузка...
загрузка...
Loading...