понеділок, 23 липня, 2018, 15:44 Світ
Шлінчак: Путін вливає гроші у політичні сили різних країн
ZIK
ZIK

Росія постійно втручається у вибори, підтримуючи певні політичні рухи закордоном. Свого часу вона намагалася діяти у Франції, Італії, Іспанії та США. Кремлю до снаги мати вплив на європейських і американських теренах.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив керівник інформаційного агентства «Главком», голова Наглядової ради Інституту світової політики Віктор Шлінчак.

«Думаю, що Трамп міг і не знати про якісь деталі втручання Росії у вибори США. Він стратег і не дуже любить влазити у деталі, дрібниці, які, на його погляд, не заслуговують уваги», – коментує експерт.

Він переконує, що російський слід у виборах США послабить позицію президента Дональда Трампа. Однак до імпічменту не призведе.

«Втім, безумовно, багато опонентів Дональда Трампа хотіли б, щоб він залишив президентське крісло до початку наступних виборів у Штатах», – упевнений Віктор Шлінчак.

Для Росії і її спецслужб прихід до влади Клінтон був би провалом, вважає голова Наглядової ради Інституту світової політики.

«Очевидно, кожна велика країна впливає на вибори у інших державах. Ми знаємо, що Путін вливає колосальні гроші у виборчі компанії Франції, Італії, Іспанії. Він опосередковано впливає на кінцевий вибір, підтримуючи штаби тих чи інших кандидатів», – зазначає експерт.

Тож Путін доклав свою руку до розстановки геополітичних сил, підкреслює керівник інформаційного агентства «Главком».

«Ми пам’ятаємо, що існувала реальна загроза під час виборів у Франції. До влади могла прийти Марін Ле Пен, яка підтримувала Росію щодо окупації Криму. Вона переконувала, що ЄС як інституція не може існувати, мовляв, це дуже слабкий союз. У такий спосіб вона грала на руку Москві, посилюючи позиції РФ», – пояснює експерт.

Тому гібридна війна, яку веде і Росія, стосується всього світу, а не лише України, зазначає керівник інформаційного агентства.

«Коли РФ веде конфлікт, то це не означає, що вона повинна ввести танки чи «зелених чоловічків». Тепер війни набули інтелектуальних форм. Тому Кремль робить усе для того, щоб накласти свою «лапу» на будь-які політичні процеси у світі», – говорить Віктор Шлінчак.

Він звертає увагу на те, що у стосунку до Дональда Трампа не можна однозначно стверджувати, чи зіграли ставки Росії.

«Пригадаймо, спершу Дональд Трамп приїхав у Європу і вів дискусію з лідерами, мовляв, вони, де-факто, ніхто. Він зробив закиди пані Меркель, буцім, не він є агентом Кремля, а ледь не вона тісно дружить з Москвою, бо працює з російським бізнесом. Також Трамп зауважив, що НАТО – це історія, за яку платять лише Штати, а тому вимагає від європейців збільшити фінансування. Він своїми заявами послаблює ЄС. А на користь кого? Особисто я вважаю, що для зиску Росії», – зазначає експерт.

Керівник інформаційного агентства «Главком» додає: якби у виборах перемогла Клінтон, то зовнішня політика США виглядала би зовсім по-іншому.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 14:54 :22