понеділок, 23 липня, 2018, 10:07 блоги Суспільство
Пристрасті освітні: який зиск від сильного студента?
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Є одне файне місто, а в тому файному місті файний виш, куди приймають іноземних абітурієнтів, влаштовуючи їм іспит-співбесіду, аби виявити рівень знань. Охочих є достатньо, іспит має визначити найкращих – нічого підозрілого. Але, як сказав мені той іноземець, до співбесіди треба було підготуватися в певний спосіб – підкотитися до екзаменатора і «домовитися». Так йому порадили друзі, «діти різних народів», що вже розвідали ситуацію і були спокійні за своє прийдешнє. Він не повірив, бо завжди був першим учнем, про що сказано в поданих офіційних документах, і серед усіх прибульців із-за рубежа мав авторитет відмінника.

Не пройшов хлопець співбесіди – ви вже здогадалися. Зрештою, Еклезіаст мав рацію, що не завжди перемагає сильніший. За нашими законами, перемагає хитріший.

І що далі? Знайшов сей іноземний абітурієнт інше місто – на березі Борисфену, де його взяли на навчання в такий же виш за значно меншу офіційну плату за навчання. Діалог-співбесіда по-дружньому, без попередніх «домовленостей».

Якісь викладачі у місті над Борисфеном дивні, не вміють мислити стратегічно: таж у файному місті їхні колеги постійно матимуть прибутки від слабших іноземних студентів, що на самих початках виявили неабияку кмітливість. А який зиск від сильного студента?!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 11:38 :17