понеділок, 23 липня, 2018, 15:55 Економіка
Нефьодов: Приватизація державних активів – це й боротьба з корупцією
ZIK
ZIK

Державні підприємства, які заплановано приватизувати, цікаві інвесторам. Саме на них немає грошей у держави. Це об’єктивна реальність, адже вона повинна інвестувати в інфраструктуру, медицину, а не в старі недобудови, що залишились ще з радянських часів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

«Плани з приватизації державних підприємств протягом останніх років виконувалися буквально на декілька відсотків. Тому, звичайно, передбачити, що саме цього року в Фонді держмайна буде якийсь прорив, доволі важко. Тим не менш, ми зі свого боку робимо все, аби це стало можливим», – запевнив урядовець.

Окрім цього він висловив сподівання, що вже цього тижня стартує мала приватизація, яка потенційно може принести держбюджету 2-3 мільярди гривень.

«Так само ми розраховуємо на те, що вже цього року бодай декілька об’єктів великої приватизації також підуть на аукціон. Але я хотів би ще раз наголосити, що гроші в бюджет – це важливо, але не менш важливим є загальне роздержавлення і боротьба з корупцією, що є на цих підприємствах», – зазначив Максим Нефьодов.

Він переконаний, що коли державні підприємства стають приватними, їх «виривають» з рук чиновників і залучають реальні інвестиції.

«Підприємства, які заплановано приватизувати, цікаві інвесторам. На будь-які активи є своя ціна і той, хто може їх добудувати, буде їх прибутково використовувати. Це саме те, на що немає грошей у держави. Це об’єктивна реальність, адже вона повинна інвестувати в інфраструктуру, медицину, а не в старі недобудови, що залишились ще з радянських часів», – вважає заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

Він зазначив, що завдяки приватизації через систему «ProZorro.Продажі» до державного бюджету вже надійшло майже 10 мільярдів гривень, що є свідченням того, що свого покупця знаходять навіть дуже несподівані активи.

Також він розповів, які механізми були розроблені для того, аби не дозволити процесу приватизації перетворитись у «дерибан».

«Саме для і використовується система прозорих продажів, яка не створює процес приватизації з нуля, а вже продала різні активи державних підприємств. Вся інформація є в режимі «онлайн» і переглянути її може будь-хто на сайті    ProZorro. Аукціон проходить анонімно, тому ми так само не знаємо, хто приймає в ньому участь», – розповідає Нефьодов.

Нагадаємо, раніше міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко пообіцяв, що в найближчий час Кабмін вирішить спірні питання, що блокували початок малої приватизації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 23:41 :49