Новини » Суспільство 23 липня, 2018, 2:25
Найбезпечніший спосіб відбілювання зубів

Фахівці з Наньчанського університету (Китай) розробили новий спосіб вибілювання зубів, який дає ефект максимального освітлення без пошкодження емалі.

Подробицями про нову технологію поділився журнал ACS Biomaterials Science and Engineering, – передає ukrhealth.

Для неінвазивного відбілювання зубів китайські хіміки запропонували використовувати наночастинки оксиду титану TiO2 – широкозонного напівпровідника, який часто використовується в якості фотокаталізатора. У вигляді експерименту вчені наносили частинки на зубну емаль, яку потім чотири години опромінювали синім світлом з використанням світлодіода. У результаті автори проекту переконалися: дана технологія сприяє розкладанню барвників і поверненню зубам білого кольору.

«Дані частинки володіють не меншим відбілюючим ефектом, ніж перекис водню, і при цьому не призводять до пошкоджень зубної емалі. Використання перекису веде до демінералізації, в результаті чого емаль набуває виражену гексагональну структуру, – при використанні наночасток оксиду титану ніяких руйнувань емалі не спостерігалося», – розповіли розробники новинки.

Вчені додали, що ними була виконана перевірка частинок на токсичність, але проби клітин печінки, селезінки та легенів показали: наночастинки оксиду титану не мають токсичного впливу. Також дослідники повідомили про те, що дані частки володіють антибактеріальною дією, і їх можна використовувати для знезараження ран.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 11:58 :44