Нацслужба здоров’я зупинила виплати за новою системою мед реформи у Калуші

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) уклала 161 договір із закладами, що надають первинну допомогу. І лише в одному випадку до цього часу не були здійснені виплати. НСЗУ зупинила виплати за новою системою медреформи у Калуші, що у Івано-Франківській області. Це вимушений крок.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив керівник Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

Подаємо його допис у повному обсязі:

«У Центрі первинної медико-санітарної допомоги Калуша внесли в електронну систему охорони здоров’я 44 тисячі декларацій за 15 днів. Це означає, що процес внесення відбувався безперервно 24 години на добу. Лише 40 секунд на кожну декларацію.

Існує два способи підтвердити дані пацієнта при створенні декларації в Системі:

  • через SMS (найбільш розповсюджений та зручний спосіб);
  • через документи, які посвідчують особу – у тих виняткових випадках, якщо у пацієнта немає мобільного телефону.

За нашою статистикою, в середньому 3-4% декларацій підтверджуються через документи, решта – через SMS. Зараз відсутність мобільного телефону – це вже скоріше виняток, ніж норма. Та в Калуші всі 44 тисячі декларацій було підтверджено в інший спосіб – документами, що посвідчують особу. Без верифікації через мобільний телефон.

Такий незвичний вибір спосіб реєстрації в Системі декларацій пацієнтів у Калуші – тривожний дзвінок для Нацслужби здоров’я. Тому ми зупинили виплату до з’ясування ситуації та проведення перевірки.

На жаль, виявилося, що заклад вносив декларації в систему на підставі декларацій не затвердженої форми, які були заповнені від руки. Замість того, щоби робити це в електронній системі, як того вимагає Закон. На частині цих «декларацій» взагалі немає підписів пацієнтів. Номери декларацій, які автоматично повинна присвоювати система, вписані в декларацію вручну.

Наголошуємо! Декларацію про вибір лікаря можна подати виключно в електронному вигляді. Уповноважена особа закладу охорони здоров’я (лікар або реєстратор) має внести дані пацієнта в електронну систему охорони здоров’я, а потім роздруковує два паперові примірники декларації, які перевіряє і власноруч підписує пацієнт або його законний представник (наприклад, один із батьків дитини), згідно з Порядком вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженим наказом МОЗ №503 від 19.03.2018. Один з примірників залишається в закладі, а інший – у пацієнта. Унікальний номер декларації присвоює система електронного здоров’я.

Декларація укладена з порушенням порядку не може бути оплачена.

НСЗУ працює за правилами, однаковими для всіх. Від наших партнерів ми очікуємо прозорості та дотримання норм законодавства. Всі ми разом щойно вперше пройшли не простий шлях від підписання декларацій до укладення договору між закладом та НСЗУ і до оплати за договором. На цьому шляху можливі помилки, і ми з розумінням ставимося до цього і готові спільно вирішувати проблеми, які виникають.

Ми розуміємо ситуацію, яка склалася у ЦПМСД міста Калуш. Адміністрація закладу повинна здійснити виплату заробітної плати персоналу, шляхом підписання звіту за «червоним списком» – за тарифом 240 грн на пацієнта на рік без застосування вікових коефіцієнтів – й отримати кошти від НСЗУ. Після того, як декларації будуть укладені у передбачений законом спосіб, заклад зможе отримати оплату за «зеленим списком». Адміністрація закладу повинна слідкувати за дотриманням законодавства, щоб уникати подібних ситуацій у майбутньому.

Наголошуємо: цільове використання бюджетних коштів НСЗУ буде забезпечено.

Нова система фінансування це не лише можливість, але і відповідальність.

Далі з нами працюватимуть лише ті медзаклади, керівники яких готові до життя за правилами. Однаковими для всіх».Loading...