Новини » Політика 23 липня, 2018, 22:15
Нардеп Гопко вважає, що нове покоління політиків витіснить олігархів, але не одразу
ZIK
ZIK

Завдяки електронним деклараціям та НАБУ в Україні поступово буде з’являтися нова культура підзвітності та прозорості. Тому дедалі менше представників олігархів хотітимуть йти в парламент, і їх поступово витіснятиме нове покоління політиків.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила народний депутат України Ганна Гопко, відповідаючи на запитання, чи можна без радикальних методів зупинити пошесть корупції у вищих ешелонах влади.

«Можна зупинити. По-перше, – це своїм прикладом, коли ти не береш участі у жодних корупційних схемах і відкатах. Я знаю, що в Раді є парламентарі, які прийшли та чесно служать українському народу. Прикро, що інші прикриваються депутатським мандатом, аби розвивати свій бізнес та вибивати дотації з бюджету. Ми бачимо вплив різних олігархів – Ахметова, Фірташа, Коломойського, Пінчука та багатьох інших, які є власниками телеканалів і не допускають туди реформаторів», – зазначила пані Гопко.

За словами народної обраниці, після Революції гідності ми не відразу побачили, що змінилися правила гри, але завдяки електронним деклараціям та НАБУ поступово буде з’являтися нова культура підзвітності та прозорості.

«Тепер все менше шахраїв і представників олігархів будуть хотіти йти в парламент. І дуже важливе українське суспільство, яке на кожних виборах має давати оцінку тим корупціонерам, і для цього є багато різних громадських аналітичних центрів, які аналізують діяльність депутата під час скликання. Які закони він подавав, чи вони були лобістські, як він живе, чи це відповідає його доходам. Тому чим швидше в Україні з’явиться думаючий середній клас та політична альтернатива, тим ми будемо менше бачити представників олігархів», – вважає пані Гопко.

На переконання гості програми, найгірше, що відбувається дискредитація інститутів влади Верховної Ради, Кабміну та Президента, бо це підриває довіру до держави.

«Це є той ризик, який я бачу, але вірю в те, що прийде нове покоління людей. Воно буде поступово витісняти олігархів, але на це потрібен час, терпіння і розуміння суспільства, що зміни не відбуваються через одне чи два скликання», – констатувала Ганна Гопко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 14:40 :44