Новини » Політика 23 липня, 2018, 18:14
Лідер ОУН застеріг від повтору агресивних провокацій Московського патріархату проти України
ZIK
ZIK

Хресна хода, організована Московським патріархатом, не буде релігійним заходом – це буде політичний захід, спрямований на те, щоб не допустити надання томосу й статусу автокефальної Українській православній церкві.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив лідер ОУН Богдан Червак.

Богдан Червак, коментуючи анонсовану на 27 липня у Києві хресну ходу Московського патріархату, зазначив, що в ОУН закликали своїх прихильників і членів Організації підтримати ходу, яку проводитиме Патріарх київський і всієї Руси-України Філарет та віряни Української православної церкви Київського патріархату.

«Адже фактично це має бути хода, яка має заманіфестувати волю православних українців отримати томос й отримати автокефальний статус українського православ’я», – наголосив Богдан Червак.

Що ж до хресної ходи, організованої Московським патріархатом, лідер ОУН закликав називати речі своїми іменами: «Це не буде релігійний захід, це буде політичний захід, спрямований на те, щоб не допустити надання томосу, надання статусу автокефальної Українській православній церкві. Якщо це буде виливатися у різноманітні провокації, то правоохоронні органи мають їх не допустити, оскільки ці провокації спрямовані не тільки на те, щоб українське православ’я не здобуло статус єдиної і помісної церкви, а це будуть заходи, спрямовані проти української держави».

Богдан Червак зауважив, що під провокаціями має на увазі агресивні та нахабні випади проти української держави, а саме акції, спрямовані на підтримку так званих «ДНР-ЛНР». Лідер ОУН припустив, що з огляду на досвід попередніх років, подібне може повторитися і цього року.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

Раніше Президент Петро Порошенко висловив сподівання на позитивне рішення синоду Вселенського патріархату про надання томосу до 1030-ї річниці хрещення Русі.

22 липня Президент України написав у своєму Twitter: «Тому і чинять такий шалений спротив Москва та її п’ята колона в Україні. Ми не маємо вважати, ніби томос у нас в кишені. Ми повинні молитися та боротися для його отримання».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 05:37 :30