понеділок, 23 липня, 2018, 13:21 Суспільство
Експерт: Слід розглядати вищу освіту як інвестицію в себе
ZIK
ZIK

Вступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, так можна отримати невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

«Хоч пізно уже про це говорити, але я б радив тим абітурієнтам, які ще не подали всі свої заяви на вступ, звернути увагу на широкий конкурс від Міносвіти, за яким можна оцінити свої шанси. Саме це буде найправильнішою тактикою», – сказав Стадний.

Також він вважає, що добре було б оцінювати і самі навчальні заклади. Але, якщо набрані бали із зовнішнього незалежного оцінювання є низькими, краще взагалі відкласти вступ на наступний рік.

«Загалом я б радив не подаватися до університетів абітурієнтам, якщо у них низькі бали ЗНО. Бо це, на жаль, найбільша помилка, яку робить молодь. Тому що вступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, отримати  невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути», – прокоментував він.

На його думку, саме група і навчальний заклад завжди гальмуватимуть студента, не дивлячись на те, що він може бути старанним.

«Вищу освіту варто розглядати як інвестицію у себе. Адже більше користі буде від кращого закладу, сильних студентів та викладачів, аніж від слабких і з корупцією. Тому набагато краще інвестувати на чотири роки в той заклад, який справді принесе якісь дивіденди та користь. Тому радив би складати ЗНО вже наступного року тим, хто не зміг потрапити на кращі спеціальності», – наголосив Стадний.

Що ж до хлопців призовного віку, то, за його словами, не варто переживати. Адже ті із них, які закінчують школу у 18 років, мають як мінімум ще два роки до призову.

«Спеціально нагадаю хлопцям, що призов розпочинається лише з 20 років. Адже це було вічною проблемою, що треба «всунути» дитину до якогось закладу. Тому проблема призову наразі відпала. Є можливість рік або навіть два почекати. Бо краще скласти краще ЗНО і розглядати вищу освіту як інвестицію в себе», – вважає експерт.

Він також розповів, що дуже популярним серед молоді є вступ у навчальні заклади закордоном. Але, як і в Україні вони є з кращим і гіршим рівнями викладання, тому варто дуже ретельно обирати свій ВНЗ, зокрема, в Польщі.

«Польські університети надзвичайно популярні  серед молоді у останні роки. Звертайте увагу, на яку спеціальність ви хочете туди вступити. Бо таке враження, що у наших студентів відключається рація та логіка і вони вступають на міжнародні відносини, менеджмент, фінанси, маркетинг. Але польський ринок праці не потребує такі кадри. Адже у поляків є своя система моніторингу випускників на ринку праці, де вони не потребують таких фахівців. І проблема ще й у тому, що абітурієнти обирають не найкращі польські заклади, переважно приватні, де навіть самі поляки не хочуть навчатися», – зазначив Стадний.

Нагадаємо, для абітурієнтів з окупованого Криму і Донбасу до 28 вересня продовжили вступні іспити і зарахування до українських ВНЗ, вони можуть вступати на бюджет чи контракт без ЗНО, українського паспорта й атестата до кінця вересня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 13:34 :08