Новини » Суспільство 23 липня, 2018, 13:58
Експерт пояснила, куди звертатись по компенсацію туристам, які «застрягли» в аеропорту
ZIK
ZIK

Нинішнє українське законодавство не прописує чітких взаємостосунків між туроператором і авіаперевізником чартерних рейсів. Тому ті дозволяють собі змінювати навіть аеропорти вильоту. До того ж, у таких випадках сам туроператор – безправний.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів директор «Центру розвитку туризму України» Володимир Царук.

Він підкреслив: зараз у разі виникнення труднощів, туроператор, фактично, безправний щодо авіакомпанії. Адже при укладанні угоди усі авіаперевізники дотримуються певних стандартів, які допускає повітряний кодекс щодо чартерних рейсів.

«Протягом 24 годин перевізник може змінювати час вильоту, літак чи навіть аеропорт. Якщо ж туроператор не захоче заключати угоду із авіакомпанією на таких умовах, в Україні він просто не знайде альтернативи», – розповів Царук.

Адже, за його словами, такі дії дозволяє українське законодавство щодо чартерних рейсів.

«У Повітряному кодексі мають бути прописані чіткі взаємостосунки між туроператором і авіаперевізником, як і в регулярних рейсах. Там компанія не може переносити аеропорт вильоту, наприклад, із Борисполя до Жулян, бо понесе величезні штрафи і втрату ліцензії. Натомість, у чартерних рейсах, виявляється, так можна», – зазначив експерт.

Окрім того, він розповів: у випадку регулярних рейсів пасажири справді мають шанс отримати компенсацію за затримку вильоту. Якщо це відбулось з вини компанії, туристів навіть можуть безкоштовно поселити у готель.

«Та якщо говорити про подібні зриви у чартерних рейсів, можемо подивитись, що буде через рік чи півроку. Та протягом останнього п‘ятиріччя, не пригадую, щоб хтось із туристів відсудив компенсацію», – зауважив він.

У свою чергу директор туристичного онлайн-порталу Юлія Челікпазу зазначила: якщо затримка сталась через авіаперевізника, пасажир має звертатись із вимогою про відшкодування до туроператора. Адже саме той виступає як агент авіакомпанії.

«Він має надати туроператору усі свої чеки та документи, що підтверджують харчування чи проживання в готелі за свій кошт. Той уже вирішуватиме цю проблему із авіаперевізником. Та, на жаль, у нас люди не йдуть в суд, а намагаються все це вирішити своїми силами: тиском на агента чи туроператора. Однак, насправді, це беззмістовно», – переконана Челікпазу.

До того ж, за її словами, постраждалі навіть не пишуть скарги у Службу захисту прав споживачів.

«Було ж тисячі людей, які сиділи у аеропортах, та не має жодної скарги. Наші люди не вміють відстоювати свої права», – вважає вона.

Разом із тим, експерт розповіла: якщо рейс переноситься до іншого аеропорту, а пасажира не встигли повідомити про це, трансфер повинен забезпечувати саме туроператор.

«Наприклад, коли туроператор «Join UP!» зняв багато чартерних авіарейсів з регіонів, забезпечив перевезення туристів до Києва», – розповіла Юлія Челікпазу.

Як зазначалося, наприкінці червня сотні українських туристів не могли вилетіти додому з Тунісу. У липні такі випадки стали уже тенденцією: аеропорти Албанії, Іспанії, Грузії, Єгипту чи Туреччини були заповнені українськими туристами, які не могли повернутись на Батьківщину.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 19:07 :30