неділя, 22 липня, 2018, 0:15 Політика
Експерт розповів про перспективу розміну Донбасу на Крим

Перспектива нормалізації відносин між США та Росією без врахування інтересів України віддалилася після зустрічі президентів Дональда Трампа та Володимира Путіна у Гельсінкі, та все ж остаточно не минула.

Про це заявив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

«Я б не дуже захоплювався тим фактом, що після саміту Дональда Трампа і Володимира Путіна в Гельсінкі ідея нормалізації відносин США і РФ, від чого могли б постраждати інтереси України, стала іще більш віддаленою», – написав він у Facebook.

За його словами, залишається можливим сценарій повернення Україні окупованого Донбасу без деокупації Криму.

«Все одно в найближчі роки для Києва головна загроза це двостороння домовленість між США/ЄС і РФ про те, що Україна і далі залишається в сірій зоні безпеки, поруйнований Донбас повернеться Україні із усіма наслідками, а окупований Крим не буде перешкодою для нормалізації відносин, при формальному продовженні політики невизнання окупації із боку Заходу. Це не формула максимум, про яку РФ мріяла дуже довго – визнання України частиною своєї сфери впливу. На щастя на сьогодні зовсім не той баланс сил між Україною і РФ, щоб цю формулу реалізувати. Тому домовленість просто зафіксувати status quo із поверненням Донбасу виглядає привабливо. Поки що в очах окремих американських експертів», – пояснив експерт.

Бєлєсков вважає, що привабливості таким ідеям додаватиме те, що на відміну від Холодної війни «Захід не відчуває, що ставки занадто великі в протистоянні навколо України».

На його думку, керівництво України не повинне «розхолоджуватися» та має усвідомлювати, які загрози і далі стоятимуть перед країною, і думати, як їм протидіяти.

19 липня агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом США в Гельсінкі 16 липня запропонував Дональду Трампу провести референдум на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 12:27 :25