субота, 21 липня, 2018, 4:30 Політика
Канцeлярія прeм’єра Польщі «творчо» використала фото знищeння Сагрині

Канцелярія прем’єр-міністра Польщі виставила на свою Facebook-сторінку фото села Сагринь як символу «Волинського злочину-43».

«11 липня відбудеться 75-та річниця так званої «Кривавої неділі», під час якої на Волині сталася найбільша хвиля вбивства поляків. Джерело фотографії: Архів IPN», – підписали фото.

Про це повідомляє «Історична правда».

Фото антиукраїнської акції використали для посту про «злочини українців»

Рік тому Інститут національної пам’яті Польщі створив спеціальний сайт про «Волинь-43», де виклав саме цю світлину як ілюстрацію антиукраїнських акцій з боку поляків.

«Сагринь, 10 березня 1944 року. Акція відплати Томашівського відділу Округи АК щодо українських жителів села. Регіональний музей у Томашеві-Люблінському (№1)», – йшлось в описі до фото.

Насправді на фото зображений напад поляків на українців

Сагринь розташована не на Волині, а на Холмщині. Подія відбулась 9-10 березня 1944 року.

Президент Польщі Анджей Дуда 8 липня приїхав до Луцька. Взяв участь у заходах до 75 роковин Волинської трагедії. «Наші добрі взаємини ми маємо будувати на історичній правді. Були польські акції відплати, в яких гинули звичайні українці. Вражає лише диспропорція. Приблизно 100 тисяч поляків і 5 тисяч українців», – сказав він.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, до Дуда не тільки перебільшив кількість жертв зі сторони Польщі, а й применшив кількість загиблих українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 07:56 :07