п'ятниця, 20 липня, 2018, 14:45 Події
Знезараження води: «Дніпроазот» відновлює виробництво хлору

Акціонерне товариство «Дніпроазот» відновило роботу цехів хлорної групи.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

«Найближчим часом очікується випуск першої продукції», – зазначили у товаристві.

Наразі на підприємстві закінчили підготовчі роботи до включення виробництва.

У підприємстві попросили звертатися з питань «поставок рідкого хлору, гіпохлориту натрію, каустичної соди, кислоти соляної до відділу реалізації «Дніпроазоту».

Нагадаємо, Служба безпеки України розпочала перевірку дій посадових осіб ПАТ «ДніпроАЗОТ», які призвели до створення дефіциту рідкого хлору – основного реагенту для безперебійного забезпечення населення питною водою. Це створило передумови до порушення нормального функціонування об’єктів життєзабезпечення населення та небезпеку для здоров’я людей.

В середині червня акціонерне товариство «Дніпроазот», що є виробником рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору.

Директор «Інституту міста», коментуючи цю ситуацію, зазначив, що чимало міст України сьогодні отримують воду, яку не потрібно очищувати хімічними реагентами, бо вона надходить із джерел підземних вод. Тому, зі слів Олександра Сергієнка, деякі міста мають можливість маневру.

У разі подальшої відмови від виробництва та реалізації потрібного для водоканалів рідкого хлору «Дніпроазот» може наразитися на штрафні санкції, наголошують у Антимонопольному комітеті України (АМКУ).Єдиний в Україні виробник рідкого хлору – акціонерне товариство «Дніпроазот» – може сплатити штраф за зловживання монопольним становищем на ринку. Про це у вівторок, 17 липня, повідомила прес-служба Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Договір «Укрнафти» з «Дніпроазотом» завершився 1 квітня 2018 р. Як і слід було очікувати, завод тут же зупинився, нібито на ремонт до липня. Це підтверджує версію про те, що напівдержавне підприємство («Укрнафта»), борг якого перед держбюджетом становить 15 млрд грн, у збиток собі дотувала приватний «Дніпроазот» дешевим аміаком.

У Харкові запасів хлору для знезараження води залишилося максимум до неділі, 22 липня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 13:34 :50