п'ятниця, 20 липня, 2018, 21:46 Політика
Зеркаль про «Північний потік-2» : Лише чотири країни нас не підтримують

Позицію України проти будівництва «Північного потоку-2» не підтримують лише чотири країни – Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Бельгія.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Укрінформ.

«Є лише чотири країни, які нас не підтримують. Це всі чотири країни, які зацікавлені в тому, щоб «Північний потік-2» був побудований; які будуть отримувати безпосередній зиск від його функціонування. Це Німеччина, Англія, Нідерланди, Бельгія», – сказала Зеркаль.

Вона додала, що іншим країнам таке будівництво невигідне.

«Всі решта країн розуміють, що будівництво цього газопроводу, фактично, змінить ринок газу в Європейському Союзі, і домінувати на цьому ринку буде Німеччина. Тому є питання щодо того, що південь і та ж сама Італія не зацікавлені у будівництві «Північного потоку-2». Їх позиція чітка і зрозуміла», – зауважила заступник глави МЗС.

Зеркаль також пояснила, що на підтримку української позиції країнами ЄС щодо запровадження санкцій у зв’язку з будівництвом «Північного потоку-2» наразі очікувати не варто.

«Зараз говорити про те, що одні країни Європейського Союзу будуть намагатися адвокувати нашу позицію щодо запровадження санкцій по відношенню до компаній інших держав (через участь у будівництві газогону «Північний потік-2» – ред.) не варто. Варто говорити про те, що прийняття відповідного регулювання, яке унормує діяльність будь-якого газопроводу в зоні офшор, тобто в морських водах, убезпечить від неконтрольованого використання газопроводів як зброї», – заявила заступниця глави МЗС.

Також Зеркаль додала, що країни Європейського Союзу дуже обережно ставляться до питань запровадження санкцій, бо торгівельна політика – це політика балансів і пошуку балансів інтересів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 08:05 :01