Новини » Події 20 липня, 2018, 22:30
Їдуть заробити: служба безпеки Молдови назвала кількість молдован, які воюють за ОРДЛО

Служба інформації та безпеки Молдови виявила 56 молдавських найманців, які воювали на Донбасі за терористів «Л/ДНР».

Видання Ziarul de garda зазначає, що їх чисельність досягає 100 осіб за неофіційними даними, – повідомляє obozrevatel.

При цьому, 18 із заявлених 56 було затримано. 15 осіб вже засуджені. Про це розповіла прес-секретар СІБ Даніелла Минзат.

«За неофіційними даними, двох громадян засудили в Україні», – наголосила вона, додавши, що в Молдові військових засуджують за статтею про найманців, а в Україні – за статтею про тероризм.

Відзначається, що близько 70% людей, які виїхали воювати на Донбас на стороні ОРДЛО, походять із соціально вразливих сімей, а також не працевлаштовані. Більш того, половина найманців родом з Придністров’я.

«Як правило, люди вирішують воювати на Донбасі з фінансових міркувань. СІБ не змогла представити детальну інформацію про суму, яку обіцяли найманцям, на тій підставі, що заяви молдаван, які воюють на сході України, не можуть бути доведені», – сказано в повідомленні.

Згідно з Кримінальним кодексом Молдови, найманцем вважається особа, яка спеціально завербована для того, щоб брати участь у збройному конфлікті, і робить це з метою отримання особистої вигоди або матеріальної винагороди.

«Участь найманця у збройному конфлікті, військових діях або інших насильницьких діях, спрямованих на повалення або підрив конституційного ладу або порушення територіальної цілісності держави, карається в Молдові тюремним ув’язненням на термін від 3 до 7 років. Особи ж, які займаються вербуванням найманців, їх навчанням і фінансуванням, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років», – підкреслили у виданні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 21:54 :37