Новини » Регіони 20 липня, 2018, 15:50
У селі на Волині шукають вихід із глухого децентралізаційного кута

На межі Ковельського та Камінь-Каширського районів Волині Тойкутська сільська рада – «біла пляма» на децентралізаційній карті Волині – може об’єднати довкола себе сусідів та сформувати Тойкутську ОТГ.

Про це IA ZIK повідомила консультант з комунікацій Волинського РВ Асоціації міст України Тамара Зубенко.

Такої громади наразі немає у перспективному плані розвитку територій області, але зволікання зі створенням Сошичненської ОТГ у Камінь-Каширському районі, укріпили шанси Тойкута, як центру майбутньої громади. На сьогодні свою згоду на спільне господарювання тойкутці отримали від Карасинської сільради Камінь-Каширського району та Доротищенської сільради Ковельського району.

Валентин Малиновський, консультант з правових питань, розповів про переваги децентралізації, процедуру формування ОТГ, відповідно до закону і методики.

«Вивчивши вашу ситуацію, можу з впевненістю сказати, що Тойкутська ОТГ, яка об’єднає в собі Тойкутську, Карасинську, Доротищенську і Стобихівську сільради має всі шанси бути. Втім, якнайшвидше треба переконати стобихівчан, щоб встигнути створити громаду у 2019 році, а з 2020 р. почати жити по-новому. Річ у тім, що чимало часу знадобиться на внесення вас до перспективного плану, бо нині ви «біла пляма», та проходження процедури створення ОТГ, але дорогу осилить той, хто іде», – заявив експерт.

Підтримує створення Тойкутської ОТГ і Андрій Броїло, голова Ковельської райради, який вважає, що децентралізаційні процеси в Україні незворотні. Порадив сусідам не зволікати і голова Сереховичівської ОТГ Ростислав Шиманський.

Він зауважив, що попри те, що деякі обласні чиновники не давали їхній ОТГ жодних шансів на життя і розвиток, вони доводять протилежне, а нещодавно уряд прийняв рішення про визнання їхньої громади спроможною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 12:33 :06